Vlhová vo Flachau o premiérový triumf aj najvyššie prémie: S Veronikou sme tu písali históriu!

Petra Vlhová zabojuje o premiérový triumf v klasickom slalome s číslom dva
Petra Vlhová zabojuje o premiérový triumf v klasickom slalome s číslom dva

FLACHAU - Petra Vlhová zabojuje o premiérový triumf v klasickom slalome v tejto sezóne a o najvyššie finančné prémie v kalendári Svetového pohára alpských lyžiarok s číslom 2. Utorňajšie nočné podujatie v rakúskom Flachau (18.00/20.45 h) je najštedrejšie dotované s celkovou výškou odmien 192.864 švajčiarskych frankov (vyše 170.000 eur).

Pre víťazku je pripravených 78.432, lyžiarka na druhom mieste dostane 38.659 a tretia na pódiu zinkasuje 21.772,80 CHF. Pre porovnanie, predchádzajúci prestížny slalom v Záhrebe aj mestský paralelný slalom v Osle mali celkovú dotáciu prize money 120.000 švajčiarskych frankov (viac než 100.000 eur). Pre 23-ročnú slovenskú reprezentantku by bolo prvenstvo vo Flachau novým úspechom, najlepšie skončila v rakúskom stredisku na tretej priečke v roku 2016, keď sa z víťazstva radovala Veronika Velez-Zuzulová.

"Mám na Flachau veľa spomienok. Pamätám si, že sme tu v roku 2016 písali históriu s Veronikou, lebo sme sa po prvý raz postavili spoločne na pódium," povedala Vlhová, ktorá však v minulých dvoch ročníkoch nedokončila miestnu súťaž. Na pondelňajšom žrebe ju podporovala početná skupina slovenských fanúšikov: "Mám najlepších priaznivcov."

Vlhová sa napriek menším zdravotným problémom z uplynulých dní zúčastnila na autogramiáde i žrebe, no okamžite po ňom sa ponáhľala do tímového auta a do zázemia.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Flachau

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA