VIDEO Tréner Kocian po debakli trpaslíka nič nevzdáva: Zápas si rozoberieme, dokážeme hrať lepšie

Sklamaní hráči Jemenu po inkasovanom góle
Sklamaní hráči Jemenu po inkasovanom góle

AL AIN - Futbalisti Jemenu prehrali vo svojom úvodnom zápase D-skupiny Ázijského pohára s favorizovaným Iránom vysoko 0:5. Slovenský kormidelník "trpaslíka" Ján Kocian napriek debaklu verí, že výkony jeho tímu budú na turnaji stúpať.

Pre vojnou zničenú krajinu je úspech už to, že sa na záverečný turnaj prvýkrát v histórii prebojovala. "Zápas si rozoberieme. Dokážeme hrať lepšie," povedal 60-ročný Kocian podľa agentúry AP. Jemen zvládol kvalifikáciu v náročných podmienkach, keď domáce zápasy nemohol hrať pred vlastným publikom, ale v Katare. Navyše niektorí hráči boli dlho bez zápasovej praxe, pretože jemenská liga bola prerušená. "Necítime žiadny tlak na náš tím a môžeme si snívať naše sny. Jedným z nich je zdolať Irán," povedal Kocian ešte pred zápasom.

Jemen síce mal prvú veľkú šancu v zápase, ale napokon sa musel skloniť pred umením trojnásobného ázijského šampióna a účastníka MS 2018 v Rusku. "Gratulujem hráčom Jemenu, ktorí sa nevzdávali a bojovali celých 90 minút," povedal tréner Iránu Carlos Queiroz. Ďalšími súpermi Jemenu v skupine sú Irak a Vietnam.

V C-skupine reprezentanti Číny zdolali hráčov Kirgizska 2:1. Kórejská republika triumfovala nad Filipínami tesne 1:0.

C-skupina:

Čína - Kirgizsko 2:1

Kórejská republika - Filipíny 1:0

D-skupina:

Irán - Jemen 5:0


Tagy: Irán Ján Kocian Jemen

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP - Hassan Ammar

DISKUSIA