Skúsený slovenský brankár sa rozhodol: Ako aktívny hráč som skončil, je tu nová výzva!

Brankár Peter Ševela v akcii
Brankár Peter Ševela v akcii

ZVOLEN - Skúsený hokejový brankár Peter Ševela ukončil kariéru a vydal sa trénerskú dráhu, bude sa venovať mladým gólmanom vo Zvolene. Rodák z Martina je odchovancom tímu spod Pustého hradu, naposledy chytal za Zvolen ešte v sezóne 2007/2008, ale s tímom má i národný titul z ročníka 2000/2001. Vo vlasti pôsobil aj v Skalici, Nitre, Žiline, Martine či vtedy druholigovej Banskej Bystrici. Od roku 2009 hral prevažne v Maďarsku, aktuálnu sezónu začal v tíme Dunaújvárosi Acélbikák a stihol absolvovať 17 zápasov.

"Pred časom ma oslovil Lukáš Jurík s tým, že vo Zvolene hľadajú trénera brankárov pre mládež, ktorý by mal pomáhať Danielovi Makónimu. Bol som stále na vážkach, či mám ešte chytať, alebo ukončiť kariéru. Zranenie napokon túto dilemu vyriešilo za mňa. Ako aktívny hráč som skončil a predo mnou je teraz nová výzva, na ktorú sa teším. Dohodnutý som do konca sezóny s tým, že potom sa so športovým riaditeľom mládeže budeme rozprávať o ďalšej možnej spolupráci," uviedol Ševela pre oficiálny web Zvolena

"Na starosti mám chlapcov od tých vekovo najmladších až po deviatakov. Denne to vychádza tak na tri tréningy na ľade, vždy s inou vekovou kategóriou. Tým to ale nekončí, s chlapcami budem pracovať aj na špecializovaných tréningoch na suchu, kde budeme rozvíjať rýchlosť, reakcie a flexibilitu," dodal.


Tagy: Peter Ševela

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA