Bokroš čelí svojej minulosti! VIDEO Chárovho otca: Povedal, že na hokej nemá

Ernest Bokroš povedal Chárovi, že na hokej nemá
Ernest Bokroš povedal Chárovi, že na hokej nemá

BRATISLAVA - Po juniorskom šampionáte sa na Slovensku rozprúdila polemika o prístupe reprezentačného trénera do 20 rokov k svojim terajším, ale aj bývalým hráčom. Výrazne k tomu prispeli svojimi príspevkami na sociálnej sieti Facebook hráči Martin Pospíšil a Miloš Fafrák. Po novom sa spomína aj video s otcom Zdena Cháru z roku 2011, v ktorom Chára starší popisuje ako spomínaný tréner odpísal dnes jedného z najlepších obrancov sveta.

Bokroš sa netajil tým, že nestál ani o Martina Pospíšila, ktorý podľa jeho slov na šampionáte nemal hrať, aj keď je jedným z najproduktívnejších hráčov zámorskej USHL. Prístup reprezentačného trénera, ale podľa samotného hráča nebol v norme s tým, ako sa má k zverencovi správať jeho kouč. Vo svojom príspevku do podrobna neváhal opísať aj situácie, v ktorých bol reprezentačným trénerom šikanovaný a zastať sa ho museli až spoluhráči. 

Na Bokroša sa tak valí vlna kritiky z každej strany. Najnovšie sa spomína video, v ktorom otec Zdena Cháru opisuje ako Ernest Bokroš doslova odpísal jeho syna ešte predtým ako sa stal hviezdnym hráčom. "Vtedajší tréner Ernest Bokroš povedal, že z môjho syna nikdy nebude hokejista. Ja som mu ale povedal, že z neho bude jeden z najlepších obrancov a začal som ho sám trénovať. Mrzelo ma, že ho odpísal pre jeho výšku. Teraz ale všetkým dokázal opak," uviedol vtedy otec jedného z najlepších obrancov na svete.

Zdeno Chára to aj napriek tvrdým slovám zo strany dnes kritizovaného trénera dokázal. V NHL má už teraz odohraných viac ako 1500 zápasov, získal Stanley Cup a je hviezdou slovenskej reprezentácie, na ktorú fanúšikovia isto nezabudnú, ani po ukončení jeho kariéry.  

Ernest Bokroš sa na včerajšom stretnutí s médiami bránil voči útokom na jeho osobu, samotného Martina Pospíšila označil za problémového hráča, ktorý nebol spokojný so svojimi výkonmi na šampionáte, na margo čoho mal obrátiť svoj hnev a frustráciu na svojho trénera. Bokroš spomenul Pospíšilove sťažovanie sa na neschopnosť spoluhráčov, čo vrcholilo do premiestnenia do inej formácie. Rodák z Karvinej tvrdil, že sa spomínanému hráčovi snažil výjsť v ústrety ako to len šlo a že bol na neho tvrdý, pretože vedel, že má v sebe jeho zverenec viac ako ukázal. 


Tagy: Zdeno Chára Ernest Bokroš Martin Pospíšil

Zdroj:
športky
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA