Zaujímajú sa o neho najväčšie veľkokluby: Prial by som si ostať v tomto klube 20 rokov!

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino

LONDÝN - Tréner futbalistov anglického tímu Tottenham Hotspur Mauricio Pochettino prezradil, že chce na lavičke svojho súčasného zamestnávateľa ostať poriadne dlho. Napriek tomu, že jeho meno bolo v posledných týždňoch spájané s pozíciou nového kouča Manchestru United, 46-ročný Argentínčan sa podľa vlastných slov cíti skvele na lavičke "Spurs".

Rád by napodobnil Francúza Arséna Wengera, ktorý viedol konkurenčný Arsenal Londýn dlhých 22 rokov (1996-2018). "Prial by som si, aby som mohol v klube zotrvať 20 rokov a potom sa sám rozhodol, či odídem inde alebo ukončím kariéru," povedal Pochettino pre BBC Sport a doplnil: "Baví ma práca aj pod tlakom a som tu naozaj šťastný. Veľmi rád by som klubu pomohol zapísať sa do histórie."

Pochettino je trénerom Tottenhamu od roku 2014. Pod jeho vedením skončilo londýnske mužstvo v najvyššej anglickej súťaži Premier League raz na piatom, dvakrát na treťom a raz na druhom mieste. V sezóne 2015/2016 bolo jediným vážnym konkurentom neskoršieho šampióna Leicestru City. Jeho tím si v aktuálnom ročníku drží vysokú kvalitu napriek tomu, že doň v letnom prestupovom období nepribudla žiadna nová akvizícia. "Videl som štatistiku, podľa ktorej sme utratili najmenej peňazí spomedzi top mužstiev v Európe za ostatných 10 rokov. Tím je však za ten čas na inej úrovni. Výrazne sme dospeli a uvidíme, či nám to bude stačiť aj na nejakú trofej," povedal Pochettino, ktorému sa zatiaľ s Tottenhamom nepodarilo triumfovať v žiadnej súťaži.


Tagy: Tottenham Hotspur Mauricio Pochettino

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA