Barcelona ohlásila ďalšiu defenzívnu posilu: Do klubu prichádza talentovaná francúzska akvizícia

Jean-Clair Todibo
Jean-Clair Todibo

BARCELONA - Španielsky futbalový klub FC Barcelona angažoval do svojich radov mladého francúzskeho obrancu Jeana-Claira Todiba. S tímom z Camp Nou uzavrel 19-ročný rodák z Francúzskej Guayany (nar. 30. decembra 1999) predsezónny kontrakt a k "blaugranas" prestúpi zadarmo počas najbližšieho letného transferového obdobia, keď mu vyprší zmluva u jeho súčasného zamestnávateľa - tímu z Ligue 1 FC Toulouse. Najbližších šesť mesiacov tak zostane naďalej v Toulouse. Bližšie podrobnosti kontraktu dosiaľ nie sú známe.

"Jean-Clair Todibo je vysoký (190 cm, pozn.) pravonohý obranca, ktorý dokáže hrať aj na pozícii stredového záložníka. Je silný vo vzduchu a rovnako aj v osobných súbojoch. Na svojom poste je jedným z najprogresívnejších hráčov v Európe," uvádza oficiálny klubový web Barcelončanov

O služby Todiba mali údajne záujem aj SSC Neapol, Manchester City či Real Madrid. Francúz sa stal napokon ďalšou akvizíciou zverencov Ernesta Valverdeho po tom, čo sa k nim zaradil aj ďalší zadák - Kolumbijčan Jeison Murillo. Ten však prišiel iba na hosťovanie.


Tagy: FC Barcelona

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
twitter.com - 101greatgoals.com

DISKUSIA