Schmiedlová sa v Hobarte postarala o prekvapenie, Kužmová podľahla Flipkensovej

Karolína SchmiedlováKarolína Schmiedlová Zdroj: jtbopen.cz

HOBART - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová sa postarala o prekvapenie, keď v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA International Hobart International v austrálskom Hobarte (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch vonku) zvíťazila nad ôsmou nasadenou Alison van Uytvanckovou z Belgicka za 88 minút 6:3, 6:2, pričom v úvodnom dejstve otočila nepriaznivý stav z 1:3 na gemy.

Obe súperky odohrali šiesty vzájomný zápas. Schmiedlová vyrovnala v stredu bilanciu na 3:3, vo štvrťfinále sa stretne s víťazkou súboja Begová (Rum.) - Blinkovová (Rus.).

Slovenská tenistka Viktória Kužmová nenapodobnila svoju krajanku Karolínu Schmiedlovú a nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International Hobart International v austrálskom Hobarte (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch vonku). V stredajšom stretnutí 2. kola podľahla belgickej sedmičke podujatia Kirsten Flipkensovej za 127 minút 7:6 (3), 4:6, 6:1. Kužmová mala partiu dobre rozohranú, keď po zisku úvodného setu viedla v druhom 4:2, ale následne prehrala sedem gemov za sebou.

Obe hráčky premiérovo na seba narazili vlani na trávnatom turnaji v holandskom Hertogenboschi, do finále aj vtedy postúpila belgická tenistka vďaka výhre 7:5, 6:7 (7), 6:4. V súboji o postup medzi najlepšiu štvoricu v Hobarte čaká Flipkensovú lepšia z duelu Sofia Keninová (USA) - Ons Jabeurová (Tun.).

Dvojhra - 2. kolo:
Karolína Schmiedlová (SR) - Alison van Uytvancková (Belg.-8) 6:3, 6:2 za 88 minút

Kirsten Flipkensová (Belg.-7) - Viktória Kužmová (SR) 6:7 (3), 6:4, 6:1 za 127 minút

Viac o téme: Australian Open Andrej Martin