Vlhová si polepšila o poriadne tučnú sumičku: Spolu so Shiffrinovou majú už takmer milión!

Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová
Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová

FLACHAU - Elitné zjazdárky Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová v tejto sezóne Svetového pohára na odmenách zarobili spolu už cez 800-tisíc švajčiarskych frankov. Fenomenálna Američanka Shiffrinová má na svojom konte viac štartov aj viac úspechov a po druhej priečke po utorkovom večernom slalome v rakúskom Flachau sa jej odmeny prehupli už cez pol milióna CHF, dovedna ich má na svojom konte 519 659,20 frankov. V minulej sezóne zarobila Američanka na prémiách za umiestnenie spolu 702 774 CHF.

V ostatnom období si v tomto ukazovateli poriadne polepšila slovenská hviezda Petra Vlhová, ktorá počas posledných dvoch týždňov vyhrala obrovský slalom v Semmeringu, paralelný slalom v Osle a v utorok aj slalom vo Flachau. Práve preteky vo Flachau sú aktuálne najlepšie hodnotenou zastávkou seriálu SP. Pri Vlhovej mene aktuálne svieti suma 308 832 CHF brutto a v tomto rebríčku je zatiaľ druhá za Shiffrinovou, rovnako ako v bodovom hodnotení Svetového pohára aj poradí slalomu.

Lyžiarky majú za sebou takmer polovicu naplánovaných pretekov, zatiaľ ich odjazdili 18 a pred nimi je ďalších 20. Druhá polovica súťažného ročníka však bude viac zameraná na rýchlostné disciplíny. Kým doteraz sa uskutočnilo už osem z dvanástich naplánovaných slalom a štyri z ôsmich obrovských slalomov. V pláne je ešte šesť z deviatich zjazdov, päť z ôsmich pretekov v super G a jedna kombinácia.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Giovanni Auletta

DISKUSIA