VIDEO Tenista si dovolil na kurte nevídanú fintu: Mečbal využitý, súper sa ani nepohol!

Bernard Tomic
Bernard Tomic

MELBOURNE - Keď je na kurte Nick Kyrgios, je sa vždy na čo pozerať. Niekedy predvádza svoje impulzívne správanie, inokedy unikátny tenisový talent a údery, ktoré rozjasajú divákov. Tentoraz však "zamachroval" jeho súper a krajan Bernard Tomic. Vzájomný zápas rozhodol skutočnou parádičkou.

Dvaja Austrálčania sa proti sebe postavili na exhibičnom zápase v Melbourne. V zápase sa viac darilo Tomicovi, ktorému patrí v raningu ATP 85. miesto. Obaja hráči sa veľmi dobre poznajú, dokonca sú priatelia. Možno aj preto si dovolil 26-ročný Tomic zahrať takúto podpásovku.

Na podanie išiel s dvomi loptičkami. Vyzeralo to na klasickú rutinu pred servisom, kedy tenista s loptičkou trochu podribluje, lenže Tomic jednu odpálil efektným úderom pomedzi nohy na súeprovu polovicu. V driblingu pokračoval s druhou loptičkou, a tak si súper nič nevšimol. Následne už nebol čas zareagovať. V regulárnom zápase by takýto úder zrejme neplatil, keďže Tomic hral s dvomi loptičkami, no v exhibícii to rozhodca uznal. Kyrgios tak nemal šancu na premenený mečbal nijako zareagovať.


Tagy: Bernard Tomic Nick Kyrgios

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP; Video: Youtube

DISKUSIA