Ďalší obrovský úlovok: Po Hossovi zlanáril slovenský klub aj legendárneho brankára

Tomáš Kafka
Tomáš Kafka

TRENČÍN - Legenda českého florbalu, brankár Tomáš Kafka, bude chytať za AS Trenčín v slovenskej extralige mužov.

Český veterán síce po minulej sezóne ukončil 23-ročnú profesionálnu kariéru, no ďalej chytal v tamojšej lige veteránov. Vedenie AS Trenčín s ním bolo v kontakte už od začiatku aktuálneho ročníka. Kafka bude chytať za Trenčín do konca sezóny 2018/2019.

"Je to obrovská vec. Kedysi dávno sme boli spoluhráči v Tatrane Střešovice. Už vtedy sme sa rozprávali, že jedného dňa, keď skončí v českej lige, aspoň na jednu sezónu by sme ho stiahli do Trenčína. Bolo to však iba v teoretickej rovine. Keď po uplynulej sezóne skončil, tak sme ho skutočne oslovili, komunikovali sme spolu a dohodli sme sa, že nám príde pomôcť," uviedol hrajúci tréner AS Trenčín Juraj Matejka.

Štyridsaťročný "Bolek" (nar. 26. augusta 1978) bol pri všetkých českých kovoch z majstrovstiev sveta - na konte má jednu striebornú a dve bronzové medaily. Rodáka z japonského Tokia dokonca vyhlásili v roku 2006 za najlepšieho brankára na svete. Kafka pôsobil v českej extralige od jej vzniku v roku 1993 a s Tatranom Střešovice získal trinásť národných titulov. Zúčastnil sa na deviatich svetových šampionátoch, za národný tím ČR odohral 116 duelov, z toho 47 na MS. V tamojšej najvyššej súťaži absolvoval dovedna 520 duelov. Okrem Střešovic chytal aj za tím Balrog Botkyrka/Södertälje IK v najvyššej švédskej súťaži Svenska Superligan.

V Trenčíne nemajú obavy, že by Kafka nebol na angažmán na Slovensku pripravený. "Po konci kariéry pokračoval vo veteránskej lige, okrem toho si chodil zachytať aj na tréningy Tatrana, takže v tomto problém rozhodne nebude," povedal. "Skúsenejšieho brankára sa v našich podmienkach určite zohnať nedalo. Sme veľmi radi, že sme sa dohodli. Veríme, že zdvihne kvalitu v našom bránkovisku. Chceme využiť aj jeho bohaté skúsenosti, poradí nám i v taktike, počas zápasu dokáže navigovať chalanov v obrane. Bude to na nezaplatenie," teší sa Matejka.

"Chceli sme ho získať najmä pre play-off. Myslím si, že však nájdeme aj zápasy, v ktorých nám pomôže ešte v základnej časti. Do play-off sa najprv treba prebojovať. Ešte sme nekonzultovali, v ktorom zápase zažije premiéru v našom drese. Najmä sme chceli stihnúť dotiahnuť transfer v časovom limite. Detaily sme si ešte nedohodli. Mám nejakú predstavu a uvidíme, či ju bude akceptovať. Musí to skĺbiť aj so svojou prácou," prezradil reprezentant SR a účastník decembrových majstrovstiev sveta v Prahe.

AS Trenčín, v ktorom momentálne pôsobí aj Marcel Hossa, je po 14 odohraných zápasoch na 8. mieste slovenskej extraligy so ziskom 17 bodov. Rovnaký bodový zisk majú Snipers Bratislava na siedmej priečke i deviaty tím poradia Grasshoppers Žilina.


Tagy: AS Trenčín Tomáš Kafka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
florbal.cz

DISKUSIA