Petra, veď ty si úplne pobláznila Slovákov! Vlhománia dosiahla nový rekord

Petra Vlhová
Petra Vlhová

BRATISLAVA - Sledovanosť Svetového pohára v slalome žien na Dvojke dosiahla nový rekord. Utorkové (8.1.) víťazstvo slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v rakúskom Flachau si pozrelo 462 000 divákov v cieľovej skupine 12+, s podielom na trhu 21%.

Zjazdové lyžovanie tak v utorok bolo najsledovanejším nespravodajským programom na trhu. Zároveň išlo o najvyššiu sledovanosť nielen v aktuálnej, ale aj v minuloročnej sezóne Svetového pohára. Divácky zásah v oboch kolách vo Flachau dosiahol hodnotu 890 000 divákov, čo predstavuje 19,1% z populácie 12+.

V najsledovanejšej minúte druhé kolo sledovalo 633 000 divákov. Pre porovnanie novoročné zápolenie Petry Vlhovej v Osle, kde zvíťazila v paralelnom slalome, videlo na Dvojke v najsledovanejšej minúte 518 000 divákov.

„Zakúpením vysielacích práv okrem slalomu aj na obrovský slalom sme zdvojnásobili silu diváckeho návyku. Zvýšením kvality priamych prenosov ponúkame argument fanúšikom, aby svetové lyžovanie pozerali na RTVS. Pribudli exkluzívne prehliadky trate, živé rozhovory bezprostredne po dojazde do cieľa a iné žiadané televízne atraktívne produkty. Po sezónach, keď sme zvykli vidieť na špici dve Slovenky, sa po odchode Veroniky Velez-Zuzulovej natískala obava zníženia diváckej sledovanosti. Avšak dosahujeme masívny nárast. Angažovaním Veroniky na post experta RTVS sme zachovali kontinuitu dua Vlhová – Zuzulová, hoci v inej polohe, ktorú diváci prijali s nadšením. Chceme to posúvať do ďalších rozmerov, profesionalizovať a ďalej zdokonaľovať. Petre ďakujeme za úžasné výkony a želáme hlavne sezónu s minimálnym počtom zdravotných problémov,“ konštatoval riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.


Tagy: Petra Vlhová RTVS

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA