Nová šanca na reparát pre Fialkovú: Paulína si musí zvyknúť na tlak, keďže...

Paulína Fialková Paulína Fialková Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

OBERHOF - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová si pripísala v tejto sezóne už piate umiestenie v top desiatke. V šprinte 4. kola Svetového pohára skončila na 7,5 km trati v nemeckom Oberhofe na siedmom mieste, 30,3 sekundy za víťaznou Taliankou Lisou Vittozziovou.

Druhé miesto si vybojovala Francúzka Anais Chevalierová (+5,3) a tretie Švédka Hanna Öbergová (+15,0). Z ďalších Sloveniek obsadila Paulína Fialková 21. miesto (+1:05,4), 23. bola Ivona Fialková (+1:06,9) a 88. Terézia Poliaková (+3:13,9). V priebežnom hodnotení SP vedie aj naďalej Talianka Wiererová pred P. Fialkovou.

"Musím pochváliť Ivonu ako zabojovala, hlavne po bežeckej stránke to bolo super. Dievčatá si dnes na strelnici ´odstrelili´ pekný výsledok. Paulína si musí zvyknúť na tlak, keďže podávala v prvej časti sezóny skvelé výkony. Pred stíhačkou si dievčatá musia oddýchnuť. V sobotu ich čakajú štyri streľby, treba sa na to pripraviť, lebo aj dnes sme videli, že tie, ktoré mali dve nuly, boli vpredu," dodala po pretekoch pre RTVS trénerka sestier Fialkových Anna Murínová.

V 101-člennom štartovom poli bola aj Ivona Fialková, ktorá po 2 streleckých chybách finišovala na výbornej 23. pozícii. "Dve chyby na strelnici bol iba priemerný výkon. Dnes to bola asi najhoršia trať v doterajšej sezóne. Sneh bol ťažký a zjazdy boli náročné. Oberhof je jedno z najťažších stredísk," uviedla v cieli pre RTVS Ivona Fialková.

Terézii Poliakovej po dvoch chybách na strelnici patrilo v cieli 88. miesto. V sobotňajších stíhacích pretekoch sa zo Sloveniek predstavia sestry Fialkové a Kuzminová. Program 4. kola SP v nemeckom Oberhofe pokračuje v piatok od 14.30 h rýchlostnými pretekmi mužov na 10 km. V sobotu sa uskutočnia stíhacie preteky žien o 12.45 h SEČ a mužov o 15.00 h SEČ. Program zavŕšia v nedeľu štafety žien o 11.45 h SEČ a mužov o 14.30 h SEČ.

Viac o téme: Paulína Fialková Anna Murínová
  • Zdroj: TASR, SITA