VIDEO Pánik sa znovu pripomenul fanúšikom: Rozhodol zápas a získal až tri body!

Richard Pánik sa raduje so spoluhráčmi z otváracieho góluRichard Pánik sa raduje so spoluhráčmi z otváracieho gólu Zdroj: nhl.com

VANCOUVER - Slovenský hokejista Richard Pánik režíroval troma bodmi, za dva góly a jednu asistenciu, triumf Arizony na ľade Vancouveru 4:3 po predĺžení vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NHL. Dvadsaťsedemročného krídelníka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Pánik odohral necelých 16 minút, získal dve "plusky", súperovho brankára ohrozil troma streleckými pokusmi a rozdal aj 3 "hity".

Rodák z Martina najprv otvoril skóre v 22. min, keď sa uvoľnil v predbránkovom priestore a zúžitkoval prihrávku spoluhráča Vinnieho Hinostrozu. O deväť minút neskôr napriahol z ľavého kruhu a puk vypadol švédskemu brankárovi Canucks Jacobovi Markströmovi priamo ku Nickovi Cousinsovi, ktorý poslal Arizonu do priebežného vedenia 2:0. Pánik svoje predstavenie uzavrel rozhodujúcim zásahom 50 sekúnd pred koncom predĺženia a rozhodol o dvoch bodoch pre Arizonu.

Hokejisti Bostonu v zostave so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom a obrancom Zdenom Chárom prehrali s Washingtonom 2:4. Halák vykryl 18 striel, Chára strávil na ľade takmer 20 minút a na konto si pripísal mínusový bod. Dvomi gólmi sa na 14. triumfe Capitals nad Bruins za sebou podieľal ruský kanonier Alexander Ovečkin.

Hráči Tampy Bay Lightning so slovenským zadákom Erikom Černákom zdolali vďaka skvelej záverečnej desaťminútovke Carolinu 3:1 a ukončili päťzápasovú víťaznú sériu Hurricanes. Černák odohral vyše 19 minút a zaznamenal plusku, Brayden Point prispel k víťazstvu domácich dvomi gólmi a asistenciou. Montreal s Tomášom Tatarom prehral na ľade St. Louis 1:4. Slovenskému krídelníkovi pribudla do štatistík mínuska. Ottawa s Christiánom Jarošom zvíťazila v Los Angeles 4:1.

Sumáre NHL - štvrtok:

Boston - Washington 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 35. Donato (Krug, Forsbacka-Karlsson), 45. Krejčí (Heinen, Backes) - 7. J. Vrána (Oshie), 35. Ovečkin (T. Wilson), 46. Bäckström (Oshie, Siegenthaler), 59. Ovečkin
Jaroslav Halák odchytal celý zápas a kryl 18 z 21 striel súpera, Zdeno Chára (obaja Boston) 19:49 min, -1, 3 strely na bránku, 1 "hit", zablokoval 3 strely súpera

Columbus - Nashville 4:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 2:3 - 1:0)
Góly: 7. Jenner (J. Anderson, Werenski), 54. Panarin (Werenski, Dubois), 54. Jenner (N. Foligno), 62. Panarin (S. Jones, Atkinson) - 45. Bonino (Ekholm, Fiala), 56. Arvidsson (Josi, Johansen), 56. Ekholm (Sissons, Hartman)

New Jersey - Toronto 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
Góly: 37. Coleman (A. Greene, Wood), 37. Boyle (Pietila) - 5. Hainsey (Hyman, Connor Brown), 8. Tavares (Gardiner), 20. Tavares (Rielly, Marner), 60. Marner (Tavares)

New York Rangers - New York Islanders 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Góly: 2. R. Strome (Vesey, Chytil), 22. Shattenkirk (Claesson), 49. Fast (Pionk, Bučnevič) - 3. Barzal (J. Boychuk), 9. J. Eberle (A. Lee, Barzal), 24. A. Lee (Leddy, Barzal), 59. Josh Bailey (Clutterbuck, J. Boychuk)

Philadelphia - Dallas 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 22. Konecny (J. van Riemsdyk, Gudas), 29. J. Van Riemsdyk (Giroux, Couturier) - 58. Jamie Benn (Seguin, J. Klingberg)

Tampa Bay - Carolina 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 52. Palát (Stamkos, B. Point), 57. B. Point (Kučerov, Hedman), 60. B. Point (Stamkos, Killorn) - 25. J. Williams (D. Hamilton, De Haan)
Erik Černák (Tampa Bay) 19:14 min, +1, 2 strely na bránku, 5 "hitov"

Minnesota - Winnipeg 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: 6. Greenway (E. Staal, Spurgeon), 32. Zucker (M. Koivu, Brodin), 38. Zucker (Parise, Spurgeon) - 40. B. Tanev (D. Kulikov, Copp), 58. Scheifele (Little, Connor)

St. Louis - Montreal 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Thomas (R. O'Reilly, Tarasenko), 17. Sundqvist (R. O'Reilly, Gunnarsson), 27. Bouwmeester (Fabbri, Perron), 50. Blais (Sundqvist, Pietrangelo) - 30. Gallagher (Kotkaniemi, Petry)
Tomáš Tatar (Montreal) 16:22 min, -1, 3 strely na bránku

Edmonton - Florida 4:3 po nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 10. Nurse (Chiasson, McDavid), 40. McDavid (Nurse, Draisaitl), 60. McDavid (Draisaitl), rozhod. sam. nájazd: Nugent-Hopkins - 10. Vatrano (Kiselevič), 25. Malgin, 55. Borgström (Kiselevič, M. Hoffman)

Vancouver - Arizona 3:4 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 23. Bärtschi (Ch. Tanev), 40. Gaudette (Roussel, B. Hutton), 56. Bärtschi (Stecher) - 22. PÁNIK (Hinostroza, Richardson), 31. Cousins (PÁNIK, Hinostroza), 50. Garland (Galchenyuk, Chychrun), 65. PÁNIK (Chychrun)
Richard Pánik (Arizona) 15:58 min, 2+1, +2, 4 strely na bránku, 3 "hity"

Vegas - San Jose 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Góly: 2. Nosek (Reaves, McNabb), 43. Merrill (Pirri, Tuch) - 35. Hertl, 48. M. Karlsson (Burns, Labanc), 49. Donskoi (Hertl, E. Kane)

Los Angeles - Ottawa 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 24. Clifford (Muzzin, Wagner) - 35. B. Ryan (B. Tkachuk, Dzingel), 37. Tierney (Wolanin, Balcers), 42. Wolanin, 60. Tierney (Z. Smith, Ceci)
Christián Jaroš (Ottawa) 16:44 min, -1, 2 strely na bránku, 1 "hit"

Viac o téme: Jaroslav Halák Zdeno Chára Richard Pánik Boston Bruins Arizona Coyotes