Rybáriková to bude mať extrémne náročné: Kvitová valcuje súperky v Sydney

Česká tenistka Petra Kvitová reaguje po výhre prvého setu v zápase proti Bieloruske Aliaksandre Sasnovičovej v semifinále tenisového turnaja WTA v Sydney Česká tenistka Petra Kvitová reaguje po výhre prvého setu v zápase proti Bieloruske Aliaksandre Sasnovičovej v semifinále tenisového turnaja WTA v Sydney Zdroj: TASR/AP/Rick Rycroft

SYDNEY - Žreb na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne veľmi neprial slovenskej tenistke Magdaléne Rybárikovej. Tú totiž v prvom kole čaká Češka Petra Kvitová, ktorá aktuálne valcuje súperky na turnaji WTA Premier Sydney International v austrálskom Sydney.

Domáca austrálska tenistka Ashleigh Bartyová sa stala finalistkou dvojhry na turnaji WTA v Sydney. V semifinále vyradila siedmu nasadenú Holanďanku Kiki Bertensovú 6:7 (4), 6:4, 7:5. Nastúpi tak proti Češke Petre Kvitovej nasadenej ako piatej, ktorá zdolala Alexandru Sasnovičovú z Bieloruska 6:1, 6:2.

Súhrn výsledkov stretnutí piatkového semifinále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Sydney International v austrálskom Sydney (dotácia 823 000 USD, tvrdý povrch vonku):