Na tohto Japonca sa nechytá ani Jágr: Najstarší futbalista ešte nepovedal posledné slovo

Kazujoši Miura
Kazujoši Miura

JOKOHAMA - Zatiaľ čo talianska futbalová legenda Roberto Baggio je už vyše 14 rokov na dôchodku, rovnako starý Japonec Kazujoši Miura sa dohovoril na novej zmluve v japonskom druholigovom celku Jokohama FC. Útočník, ktorý na konci februára oslávi 52. narodeniny, tak môže ďalej vylepšiť vlastný svetový rekord ako najstarší futbalový profesionál.

"Nechcem premrhať jedinú minútu, jedinú sekundu. Chcem dávať do každodenných tréningov stále maximum," povedal Miura, ktorý kariéru odštartoval v roku 1986. Teda v roku, keď sa Alex Ferguson stal trénerom Manchestru United, Diego Maradona strelil slávny gól "božou rukou" Anglicku a nikto zo súčasných slovenských reprezentantov ešte nebol na svete.

Začínal v Brazílii. Zahral si aj za Janov, Záhreb, Sydney a 89 zápasov a 55 gólov si pripísal za japonskú reprezentáciu. V roku 2012 si vyskúšal hrať aj za japonskú futsalovú reprezentácie. Za Jokohamu hrá už od roku 2005 a na konte má za tento klub 270 zápasov a 26 gólov.

Útočník s prezývkou "Kráľ Kazu" už v roku 2017 prekonal rekord slávneho anglického reprezentanta Stanleyho Matthewsa a stal sa najstarším hráčom v histórii profesionálnych súťaží. Krátko na to sa zapísal medzi strelcov a stal sa vo veku 50 rokov aj najstarším autorom gólu.


Tagy: Kazujoši Miura

Zdroj:
ČTK
Foto:
theguardian.com

DISKUSIA