VIDEO Takýto finiš sa len tak nevidí: Žampa si doslova doletel pre 20. miesto

Andreas ŽampaAndreas Žampa Zdroj: Twitter - Eurosport UK

ADELBODEN - Rakúšan Marcel Hirscher zvíťazil v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára alpských lyžiarov vo švajčiarskom stredisku Adelboden. Líder celkového poradia SP i klasifikácie disciplíny zvíťazil o 71 stotín pred Henrikom Kristoffersonom z Nórska, tretí najlepší čas mal Thomas Fanara z Francúzska (+ 1,04 s). Slovenský reprezentant Andreas Žampa obsadil 20. miesto, jeho brat Adam sa neprebojoval do 30-ky druhého kola.

Štart druhého kola organizátori trikrát posunuli o 15 minút kvôli počasiu, podmienky však napokon boli ideálne. Žampa vyrazil na trať ako tretí z najlepšej tridsiatky v prvom kole. Predviedol dravú jazdu a na obludnom prelome do záverečnej strminy umne vyrezal oblúky v mimoriadne zatvorenej kombinácii bránok. Následne sa pokúsil do cieľa ešte atakovať, ale dostal sa do záklonu a cez poslednú bránku vletel pádom až do cieľa. Lyže však prešli správnou stranou a táto nehoda ho stále len zopár desatín. Aj preto nadšeným divákom predviedol teátro nespútanej radosti z kvalitného a najmä spektakulárneho výsledku v najťažšom obrovskom slalome kalendára SP.

Oroti prvému kolu si polepšil o 8. miest a napokon skončil 20. Do hodnotenia SP si pripísal 11 bodov.Víťaz Hirscher bol po 1. kole druhý s odstupom 12 stotín za Kristoffersonom, ale najlepšou jazdou v druhom kole zaslúžene triumfoval.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2018/2019 - Adelboden (Švaj.) - výsledky:

Obrovský slalom (1. + 2. kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:26,54 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,71 s, 3. Thomas Fanara (Fr.) +1,04, 4. Alexis Pinturault (Fr.) +1,56, 5. Žan Kranjec (Slovin.) +1,62, 6. Tommy Ford (USA) +1,79,....20. Andreas Žampa (SR) +4,80,,... Adam Žampa (obaja SR) - nedokončil 1. kolo.

Viac o téme: Andreas Žampa