VIDEO Chvíľ hrôzy na Dakare: TOP jazdec kamiónom prešiel fanúšika, bez mihnutia oka pokračoval ďalej!

Andrej KarginovAndrej Karginov Zdroj: urdupoint.com

LIMA - Ruského jazdca tímu Kamaz Andreja Karginova vylúčili z Rely Dakar po tom, ako zrazil fanúšika pohybujúceho sa mimo povolenej zóny a následne nezastavil, aby mu poskytol prvú pomoc. Karginovovi patrila v priebežnom poradí kategórie kamiónov tretia priečka.

Incident sa udial počas piatej etapy vedúcej z mestečka Tacna do Arequipy. Šesťdesiatročný Juhoafričan stojaci v hlúčiku ľudí mimo vyznačenej zóny pre divákov, nestihol uskočiť pred prichádzajúcim kamiónom, ktorý mu zadným kolesom prešiel po ľavej nohe a spôsobil zlomeninu stehennej kosti. Karginov po incidente pokračoval v jazde, za čo ho organizátori podujatia Amaury Sports Organization (ASO) po príchode do cieľa diskvalifikovali. “Komisári sa rozhodli vylúčiť súťažiaceho z dôvodu neposkytnutia pomoci zranenému divákovi,“ uvádza sa vo vyhlásení ASO.

Podľa riaditeľa tímu Kamaz Vladimíra Čagina je vylúčenie víťaza z roku 2014 príliš prísne. Jazdec si podľa neho nič nevšimol a o celom incidente sa dozvedel až po príchode do cieľa etapy. “Na trati sa pohybuje veľa divákov, ktorí sa sústredia prevažne v tých najkomplikovanejších úsekoch. Skupina piatich ľudí sa nachádzala tesne pri vrchole pieskovej duny. Štyrom z nich sa podarilo utiecť, no jeden sa potkol a jeho nohu zachytilo zadné koleso kamióna. Andrej ich jednoducho nemohol vidieť, keďže pri ceste nahor vidno prevažne oblohu. Rozhodnutie komisárov nás veľmi prekvapilo, no v tejto fáze s tým bohužiaľ nevieme nič spraviť. Musíme si počkať na koniec Rely a pokračovať so zvyšnými troma posádkami," povedal. Jazdec sa k incidentu zatiaľ nevyjadril.

Viac o téme: Andrej Karginov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: urdupoint.com; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články