Opora Dunajskej Stredy myslí len na ten najvyšší cieľ: Určite ideme naháňať Slovan!

Kapitán Dunajskej Stredy Tomáš Huk nastúpil po zranení s ochranou tváre
Kapitán Dunajskej Stredy Tomáš Huk nastúpil po zranení s ochranou tváre

DUNAJSKÁ STREDA - Zimná zaberačka možno mnohým futbalistom naháňa "husiu kožu", no stopér slovenského fortunaligového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda Tomáš Huk medzi nich nepatrí. Dvadsaťštyriročný Košičan priznal, že už sa nevedel dočkať začiatku prípravy na jarnú časť, ktorú mužstvo zo Žitného ostrova zahájilo v sobotu popoludní.

"Všetci sme sa na seba už tešili. Každý býva inde, nevideli sme sa asi mesiac. Začali sme trošku neskôr ako iné kluby, ale určite nás neminie tvrdá robota, už sa na ňu tešíme," uviedla opora zadných radov dunajskostredského tímu pred prítomnými novinármi.

Mužstvo nemeckého trénera Petra Hyballu malo úvodný zraz v novej budove klubovej akadémie DAC. "Prišli sme do nového prostredia, trošku sa cítime ako v novom klube. Musíme sa tu trošku zorientovať, ale akadémia je stále tá istá, akurát je tu nová budova. Prihovoril sa nám majiteľ, poprial nám všetko dobré do nového roka, aby bol podobne úspešný ako minulý a možno ešte lepší. Samozrejme, motivoval nás, že je šanca dostať sa ďalej aj z Dunajskej Stredy tak, ako sa Bayo dostal do veľkého klubu, akým je Celtic Glasgow. Verím, že budeme všetci tvrdo pracovať a že sa nám bude dariť," doplnil člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie.

Dunajská Streda figuruje po jesenných osemnástich odohraných kolách najvyššej slovenskej súťaže 2018/2019 na 2. mieste tabuľky s 38 bodmi, na lídra ŠK Slovan Bratislava má osembodový odstup. S akým cieľom pôjde do jarnej časti? "Vzhľadom na tieto priestory a podmienky, aké tu máme, musíme mať ten najvyšší cieľ. Určite ideme naháňať Slovan. Nebudeme sa skrývať alebo hrať nejaké alibi. Uvidíme, ako to pôjde," skonštatoval Huk.

Práve zápasom proti bratislavskému Slovanu 16. februára vstúpia Dunajskostredčania do jarnej časti Fortuna ligy 2018/2019. Pôjde o duel 19. kola, v ktorom zároveň slávnostne pokrstia dokončenú MOL Arénu. "Verím, že v zápase so Slovanom bude vypredané. Bolo by fantastické z každej strany vidieť nejakého diváka, ktorý nás bude hnať dopredu," zaželal si Tomáš Huk.


Tagy: FC DAC 1904 Dunajská Streda Tomáš Huk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa

DISKUSIA