Ďalší slovenský koniec na Australian Open: Schmiedlová sa o prekvapenie nepostarala

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová

MELBOURNE - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Nasadenej dvanástke Belgičanke Elise Mertensovej podľahla 2:6, 5:7. V druhom dejstve nevyužila finalistka podujatia WTA v tasmánskom Hobarte dva setbaly. Jej maximom v Melbourne zostáva 2. kolo z rokov 2015 a 2014.

V prvom sete dokázala držať Schmiedlová so súperkou krok iba na jeho začiatku. Od stavu 1:2 získala Mertensová päť gemov za sebou a úvodné dejstvo sa stalo jasne jej korisťou. V druhom sete si Slovenka vďaka brejku v šiestom geme vybudovala náskok 5:2.

Mertensová však v ďalších minútach vyrovnala na 5:5, v desiatej hre odvrátila pri vlastnom servise dva setbaly a dostala sa na koňa. V jedenástom geme po dvojchybe Schmiedlovej opäť zobrala Slovenke servis a zápas už dotiahla do úspešného konca.

"Mertensová je dobrá hráčka. Jasné, že som dnes nemala nejaké veľké očakávania, ale myslím si, že som mala aj veľké šance a dalo sa s ňou bez problémov hrať. Mali sme úplne vyrovnané výmeny. Keby som si trochu viac verila, v dôležitých momentoch mala viac šťastia... Ak by som trochu lepšie zahrala, mohla som pokojne ísť aspoň do tretieho setu, ak nie vyhrať," povedala Karolína Schmiedlová pre spravodajstvo RTVS.

Schmiedlovej tréner Milan Martinec bol s výkonom svojej zverenky spokojný. "Dnes to bol zo strany Kaji opäť výborný zápas. Po prehratom prvom sete prestala robiť chyby. Hrala svoju hru a súperku nútila k chybám. Škoda, že nevyužila proti skúsenej Belgičanke vedenie 5:2 a dva setbaly. Mertensová potvrdila, že je výborná hráčka a druhé dejstvo otočila vo svoj prospech," povedal Martinec. 
      
ženy - dvojhra - 1. kolo:
Elise Mertensová (12-Bel.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:2, 7:5  


Tagy: Anna Karolína Schmiedlová Elise Mertensová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Andy Brownbill

DISKUSIA