VIDEO VAR sa opäť nevyznamenal: Prezident Realu pohrozil odchodom!

Florentino Pérez
Florentino Pérez

MADRID - Prezident španielskeho futbalového klubu Real Madrid Florentino Pérez pohrozil, že sa vzdá svojej funkcie člena predstavenstva v Kráľovskej futbalovej federácii (RFEF), v ktorej pôsobí iba od 19. decembra 2018. Dôvodom sú nedávne kontroverzné rozhodnutia systému videoasistenta rozhodcu (VAR) v španielskej La Lige v neprospech "bieleho baletu".

Pérez tri roky odmietal pôsobiť v štruktúrach RFEF pre napäté vzťahy s predchádzajúcim prezidentom tejto organizácie Ángelom Maríom Villarom. Až súčasný šéf RFEF Luis Rubiales ho presvedčil, aby sa pripojil k predstavenstvu spoločne s prezidentom FC Barcelona Josepom Maríom Bartomeuom či majiteľom Realu Valladolid Brazílčanom Ronaldom.

Ako uvádza web denníka AS, v nedeľňajšom dueli Realu Madrid na ihrisku Betisu Sevilla (2:1) uznali rozhodcovia gól domácich po zhliadnutí videa napriek tomu, že strelec Sergio Canales sa v momente prihrávky nachádzal v tesnom ofsajde. Týždeň predtým v dueli "Los Blancos" proti San Sebastiánu (0:2) VAR nezasiahol v prípade, keď gólman Gerónimo Rulli fauloval v šestnástke mladíka z tímu Realu Viníciusa Júniora. Péreza údajne pobúrilo aj video z ligového zápasu v Eibare (0:3), na ktorom vidno, ako si rozhodcovia v štúdiu VAR po inkasovanom góle Realu radostne tľapli rukami.


Tagy: Real Madrid Florentino Pérez

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez; Video: youtube

DISKUSIA