Čajkovský nezostane bez trestu: Súper sa len bezmocne váľal na ľade, zareagovala disciplinárka

Michal Čajkovský v bitke s Kirillom UrakovomMichal Čajkovský v bitke s Kirillom Urakovom

MOSKVA - Športovo-disciplinárna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) potrestala slovenského reprezentanta Michala Čajkovského dvojzápasovým dištancom a finančnou pokutou. Obranca Dinama Moskva pyká za zákrok na Iľju Nazareviča v nedeľňajšom dueli na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

Čajkovský v 47. minúte v rohu klziska zozadu tvrdo narazil na mantinel domáceho beka krátko po tom, čo Nazarevič odohral puk. Za vrazenie na mantinel dostal slovenský obranca päť minút + DKZ, ďalší päťminútový trest inkasoval za následnú bitku s domácim Kirillom Urakovom, ktorý prišiel pomstiť svojho spoluhráča.

Urakov dostal od ligovej disciplinárky za svoj pästný súboj v sezóne trest na jeden zápas. Dinamo zvíťazilo na ľade Torpeda 3:1. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka súťaže.

Viac o téme: Michal Čajkovský Iľja Nazarevič