VIDEO Jedni sa smiali, iní sa chytali za hlavu: V Česku padol poriadne kuriózny vlastenec

Jan Bednář sa vracia do bránky po nešťastnom vlastnom góleJan Bednář sa vracia do bránky po nešťastnom vlastnom góle Zdroj: iSport.cz

TŘINEC - Mala z toho byť veľká výhoda, nakoniec to skončilo práve naopak. V najvyššej českej hokejovej súťaži padol skutočne kuriózny vlastenec, aký sa len tak nevidí. Na tento gól si bude pamätať azda každý hráč z oboch mužstiev.

Hokejisti Karlových Varov bojovali na lade favorizovaného Třinca o cenné body, ktoré potrebujú na záchranu v súťaži. Prvý Třinec viedol v druhej tretine tesne 2:1, no súperovi daroval presilovku. Brankár Jan Bednář pohotovo opustil bránku, aby mohol na ľad vyskočiť ďalší hráč do útoku. Hostia zavreli súpera v jeho obrannej tretine a vypracovali si peknú gólovú šancu. Prihrávka smerovala rovno na voľného hráča v blízkosti bránky. Ten však máchol naprázdno a puk sa došúchal cez celé klzisko až do opustenej bránky.

Namiesto vyrovnávajúceho gólu z toho bolo odskočenie na 1:3, čo sa vonku doťahuje iba ťažko. Karlove Vary napokon dotiahli zápas aspoň do predĺženia, kde následne súperovi podľahli.

Viac o téme: HC Oceláři Třinec HC Energie Karlovy Vary David Cienciala Jan Bednář
  • Zdroj: športky