Štart biatlonových pretekov v Ruhpoldingu v ohrození: Sneh paralyzuje život ľudí

RUHPOLDING - Medzinárodná biatlonová únia (IBU) v stredu síce verejne potvrdila, že 5. kolo Svetového pohára v biatlone v snehom zasypanom Ruhpoldingu sa vo štvrtok oficiálne rozbehne rýchlostnými pretekmi mužov a žien, ale istota to ešte údajne nie je.

Starosta Ruhpoldingu Claus Pichler pre rakúske médiá zdôraznil, že je to hazard organizovať Svetový pohár na mieste, neďaleko ktorého padajú lavíny a sú zablokované príjazdové cesty. "V posledných hodinách je opäť aktuálne nebezpečenstvo uvoľnenia lavín. Bezpečnosť všetkých účastníkov musí byť na prvom mieste," uviedol Claus Pichler a ďalej pokračoval: "Prípravné práce sú už v takom štádiu, že súťaže sa určite uskutočnia. Ja len dúfam, že všetko sa udeje s maximálnym zabezpečením. Na druhej strane sa však nemôžeme tváriť, že je nám jedno, čo sa deje v susednom údolí, kde sneh paralyzuje život ľudí."

Viaceré prístupové cesty do Chiemgau Areny síce nefungujú, ale v dejisku pretekov by malo byť všetko v poriadku. Krajinská rada tvrdí, že je na organizátoroch, aby vyhodnotili, či môžu usporiadať Svetový pohár napriek tomu, že o pár kilometrov ďalej panuje krízový stav, resp. snehový chaos. "Nech si to vyhodnotí každý sám, či je to správne. My do toho nebudeme zasahovať. Je to na pleciach organizátorov pretekov," povedal šéf krajinského úradu snehom najviac postihnutého okresu Traustein Siegfried Walch, cituje ho portál ORF.

Vo štvrtok o 11.00 h v Ruhpoldingu vybehnú na trať muži na 10 km a po nich o 14.30 h prídu na rad rýchlostné preteky žien na 7,5 km aj so silným slovenským duom Anastastia Kuzminová, Paulína Fialková. Celkovo sa predstavia štyria slovenskí muži a rovnaký počet žien.


Tagy: Ruhpolding

Zdroj:
SITA
Foto:
tellerreport.com

DISKUSIA