Mníchov ovládol súboj Red Bullov: Nemecký tím vo finále Ligy majstrov proti švédskej Frölunde

Red Bull Salzburg verzus Red Bull MníchovRed Bull Salzburg verzus Red Bull Mníchov Zdroj: redbullmuenchen.de

BRATISLAVA - Hráči nemeckého klubu Red Bull Mníchov sa prebojovali do finále play-off hokejovej Ligy majstrov 2018/2019. V ňom vyzvú dvojnásobného šampióna tejto súťaže - švédsky tím Frölunda Indians. Prvý semifinálový duel medzi Mníchovom a Salzburgom sa v Bavorsku skončil bezgólovou remízou, v stredajšej odvete triumfovali Nemci 3:1.

Do vedenia 1:0 sa dostali domáci hráči zásluhou presného zásahu Alexandra Rauchenwalda zo 14. minúty stretnutia. Mníchovčanom sa ešte do konca prvej časti hry podarilo otočiť stav stretnutia na 2:1 v ich prospech a rozhodiť psychiku súpera vedúcim gólom do šatne, ktorý strelil Yannic Seidenberg 6 sekúnd pred jej koncom. Po bezgólovej druhej tretine pridal v 50. min tretí presný zásah hostí Patrick Hager a spečatil triumf Mníchovčanov v neďalekom Salzburgu. Vo farbách rakúskeho tímu pôsobí slovenský obranca Martin Štajnoch, ktorý v stredu nebodoval.

Finále tejto európskej nadnárodnej súťaže odohrajú na jeden zápas 5. februára 2019 v Göteborgu. Úradujúci slovenský majster HC '05 iClinic Banská Bystrica v LM skončil v základnej H-skupine na poslednom 4. mieste a nepostúpil do play-off.

Red Bull Salzburg (Rak.) - Red Bull Mníchov (Nem.) 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) - prvý zápas: 0:0, do finále postúpil Mníchov
Góly: 14. Rauchenwald - 17. Kastner, 20. Seidenberg, 50. Hager

Viac o téme: Red Bull Salzburg Hokejová Liga majstrov Red Bull Mníchov