Kuciak je nadšený z prestupu do pražskej Slavie: Možno sa ani nedostanem do bránky, ale...

Martin Kuciak
Martin Kuciak

PODBREZOVÁ - Slovenský futbalový brankár Martin Kuciak sa presúva z tímu FK Železiarne Podbrezová do českej Slavie Praha. Skúsený 36-ročný gólman zamieril z Horehronia do "stovežatej" už ako voľný hráč, keďže v Podbrezovej sa rozhodli ísť cestou postupného omladzovania hráčskeho kádra a Kuciakovi v období sviatkov oznámili, že si môže hľadať nový klub.

"V prvom momente mi bolo všelijako. Každá kapitola, aj vo futbale, sa však raz skončí," poznamenal Kuciak pre štvrtkové vydanie denníka Šport.

Rodák zo Žiliny podpísal so "zošívanými" kontrakt do konca aktuálnej sezóny. V mužstve bude plniť rolu brankára číslo tri, keďže Slavia bude v jarnej časti aktívna až na troch frontoch. "Ide o klasickú profesionálnu zmluvu na polroka. Keď som sa dopočul o tejto možnosti, v prvom momente som sa štípal, či je to pravda. Možno sa ani nedostanem do bránky, ale odmietnuť ponuku zo Slavie by bol hriech," doplnil Kuciak.

Ako pre agentúru SITA začiatkom tohto týždňa potvrdil športový manažér podbrezovského klubu Michal Budovec, práve takýto posun Kuciaka do Prahy môže napomôcť k definitívnemu spečateniu hosťovania mladého slovenského brankára Martina Vantrubu zo Slavie v tíme "železiarov". "Martin s nami normálne trénuje a bude u nás hosťovať do 30. júna 2019. Akurát ešte so Slaviou dolaďujeme, či hosťovanie začne platiť pred februárovými zápasmi Slavie v šestnásťfinále Európskej ligy alebo až po nich. Samozrejme, boli by sme radi, keby to bolo ešte predtým," prezradil Budovec vo štvrtok agentúre SITA.


Tagy: Slavia Praha Martin Kuciak

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Branislav Račko

DISKUSIA