Gólman Čech má po kariére už postarané: Angažovať ho chce opäť Chelsea!

Petr Čech
Petr Čech

LONDÝN 17. januára (SITA) - Vedenie anglického futbalového klubu FC Chelsea chce českému brankárovi Petrovi Čechovi po ukončení kariéry ponúknuť prácu. Tridsaťšesťročný rodák z Plzne v utorok oznámil, že po skončení aktuálnej sezóny 2018/2019 definitívne uzavrie hráčsku kapitolu.

Ako referuje britský denník The Times, brankár Arsenalu Londýn by sa mohol vrátiť do Chelsea, za ktorú chytal v rokoch 2004-2015. Funkcionári zo Stamford Bridge by údajne Čecha radi videli v nejakej trénerskej alebo ambasádorskej pozícii.

Bývalý reprezentačný gólman českej reprezentácie (2002-2016) je rekordérom v počte čistých kont v anglickej Premier League (202). Tamojšiu ligovú trofej zdvihol nad hlavu dohromady štyrikrát a na konte má rovnaký počet triumfov v FA Cup-e. V roku 2012 sa tešil z výhry v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži Lige majstrov. Je rekordmanom českej reprezentácie, za ktorú nastúpil dohromady v 124 zápasoch, v zbierke má bronz z ME 2004. Dva roky predtým vychytal zlato na ME hráčov do 21 rokov. V minulosti pôsobil aj v českých kluboch Sparta Praha a Chmel Blšany, ako aj francúzskom mužstve Stade Rennes.


Tagy: Petr Čech FC Chelsea Londýn

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Tim Ireland

DISKUSIA