Kuzminová po suverénnom triumfe plná radosti: Nechcem to zakríknuť, ale...

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

RUHPOLDING - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila vo štvrtkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci Svetového pohára v nemeckom Rupholdingu. Druhé miesto obsadila Talianka Lisa Vittozziová, ktorá zaostala o 11,5 s za víťazkou. Tretia skončila Švédka Hanna Öbergová so stratou 29,1 s na najúspešnejšiu.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová sa po bezchybnej streľbe tešila z 15. víťazstva v rámci vrcholných podujatí a pretekov SP, ôsmeho v šprinte. Na trati predviedla najrýchlejší bežecký výkon zo všetkých štartujúcich pretekárok. "Som rada, že sa na strelnici podarila nula. Snažila som sa byť najrýchlejšia na trati. Dnes bolo bezvetrie, streľba sa darila viacerým pretekárkam. Nechcem to zakríknuť, ale strelecká forma prišla. Konečne vidieť výsledky toho, na čom dlho pracujeme. Trate boli v dobrom stave. Ruhpolding nás dnes potešil nielen počasím ale aj traťami," uviedla Kuzminová v cieli v rozhovore pre RTVS.

Dvadsaťšesťročná Breznianka Paulína Fialková skončila na 14. mieste, keď na strelnici zaznamenala jednu chybu v ľahu. "Nie som celkom spokojná. Dúfala som, že sa mi bude bežať lepšie. Bohužiaľ už prvé kolo naznačilo, že nie som až v tak dobrej forme. Tá chyba v ľahu, vôbec neviem, kde som ju netrafila. Musím si to prebrať s trénerkou. Strelnica je tu jednoduchá a takmer žiadny vietor. Preto bude tá chyba dlho mrzieť. Hlavne, že v stoji to bola nula, Mohla som ešte v záverečnom okruhu bojovať o lepšie umiestnenie," skonštatovala po pretekoch pre RTVS Paulína Fialková.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - 5. kolo - Ruhpolding (Nem.) - štvrtok:

Rýchlostné preteky mužov na 7,5 km: 1. Anastasia Kuzminová (SR) 19:15,1 min (0), 2. Lisa Vittozziová (Tal.) +11,5 s (0), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +29,1 (0), 4. Marte Olsbuová-Roiselanová (Nór.) +30,6 (1), 5. Anais Bescondová (Fr.) +32,5 (0), 6. Dorothea Wiererová (Tal.) +40,2 (1), ... 14. Paulína Fialková +1:03,0 min (0), 61. Ivona Fialková +2:22,5 (3), 91. Terézia Poliaková (všetky SR) +3:22,4 (2)


Tagy: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA