Fialková sa vezie na výkonnostnej vlne: Ak je to teraz horšie, možno to tak má byť

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková
Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková

RUPHOLDING - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila vo štvrtkovom šprinte žien na 7,5 km 5. kola Svetového pohára a pripísala si druhý triumf v sezóne. V bavorskom Ruhpoldingu predviedla perfektnú streľbu i tradične rýchle nohy, v cieli mala čas 19:15,1 min a pred druhou Taliankou Lisou Vittozziovou náskok 11,5 s. Na treťom mieste skončila Švédka Hanna Öbergová (+29,1 s). Paulína Fialková finišovala po jednej chybe na strelnici na 14. mieste.

Kuzminová vzbudila okolo seba veľkú úctu. "V tejto sezóne, ak bude posledná v mojej kariére, som bola sama zvedavá, či mi doprajú všetky strediská dobré umiestenie a zdá sa, že som na dobrej ceste, Oberhof a Ruhpolding mi vyšli v ústrety," spokojne skonštatovala.

Aj Paulína Fialková rozvášnila divákov. Po prechádzajúcich výsledkoch ju diváci rešpektujú, síce 14. priečka ju úplne neuspokojila, no opäť stúpa nahor: "Myslela som si, že sa mi bude bežať lepšie, žiaľ prvé kolo naznačilo, že ešte top formu nemám, ale strelecky, s jednou chybou na ležke, môžem byť spokojná. Na jednoduchej strelnici však aj táto chybička veľmi zavážila a dosť mrzí. Nebol takmer žiadny vietor a ja neviem, kde som chybu urobila. Na stojke som sa snažila polohu ustáť, aj napriek dlhšiemu času, a mohla som v poslednom kole bojovať o nejaké sekundy. Ruhpolding u mňa vyvolal veľmi pekné chvíle a budem naň dobre spomínať. V mass pretekoch bude v nedeľu nový deň a všeličo môže byť iné."

Výkonnostná vlna má u Paulíny Fialkovej zaujímavé krivky: "Možno môj tréner by vedel lepšie odpovedať prečo a lepšie to vysvetliť. Je to však prirodzené, forma kolíše a nemôžem ju neustále držať hore. Ak je to teraz horšie, možno to tak má byť, pretože majstrovstvá sveta sú až v marci. Predstavujú pre mňa hlavný cieľ, skóre vo 'sveťáku' to nie je, pokúsim sa najmä urobiť medailu na majstrovstvách sveta."

Svoje zdravie nepovažuje Paulína Fialková za stopercentné: "Možno je také 98-percentné, teda normálne, kto je na tom úplne dobre, tak je úplne zdravý človek a možno by sme takého ani nenašli. V Ruhpoldingu som v minulosti absolvovala svoje prvé majstrovstvá sveta v seniorskej kategórii, bol to pre mňa veľmi silný zážitok a takisto som sa tu prvýkrát postavilo síce na malé, ale pódium, a to bol pre mňa ďalší zážitok a medzník v kariére. Takže ja to tu mám rada, dobre sa mi preteká, trate mi vyhovujú, otázna je vždy len momentálna forma."

Na nedeľné mass preteky sa Paulína Fialková teší: "Musia človeka baviť, je to jedna mela, každá chce vyhrať. Sú to preteky o skrytých intervaloch a ťukačkách, o koncentrácii a sústredenosti na čistú streľbu."

Ivona Fialková si pri nevýraznom 62. mieste posťažovala na streľbu: "Tri trestné okruhy je veľmi zlá bilancia, a to pri relatívne dobrých podmienkach. Mala som strieľať nuly a mal to byť skôr bežecký súboj. Ja som začala zle, to ma bude najviac mrzieť, pretože som si myslela, že streľba ležmo ma podrží. S dvoma trestnými kolami sa už ťažko bežalo, stojku som chcela zariskovať a prišla ďalšia chyba. Ja stále verím, že mi sínusoida vo výkonoch nakoniec dopraje práve na majstrovstvách sveta. Stanovili sme si cieľ, vrchol sezóny bude šampionát a u mňa aj majstrovstvá Európy. Tam by som sa chcela pred 'svetom' naladiť."


Tagy: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA