Šarapovová je definitívne späť: Ruská tenistka vyradila aktuálnu šampiónku!

Maria ŠarapovováMaria Šarapovová Zdroj: SITA/AP

MELBOURNE - Ruská tenistka Maria Šarapovová vyradila obhajkyňu titulu v ženskej dvojhre Dánku Caroline Wozniacku na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (14. - 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD). V piatkovom stretnutí 3. kola Šarapovová nasadená ako tridsiata zvíťazila nad turnajovou trojkou Wozniackou po náročnom trojsetovom boji 6:4, 4:6, 6:3. V súboji o postup do štvrťfinále čaká na šampiónku z roku 2008 turnajová pätnástka, domáca Ashleigh Bartyová.

Bývalé svetové jednotky Šarapovová a Wozniacka odohrali jedenáste vzájomné stretnutie. Ruska sa v piatok tešila zo siedmeho víťazstva. V úvodnom sete viedla Dánka už 4:1. Šarapovovej však patrilo nasledujúcich päť gemov a prvé dejstvo získala vo svoj prospech v pomere 6:4. Aj začiatok druhého setu patril Wozniackej. Ujala sa vedenia 3:0, Ruska však dokázala vyrovnať na 3:3. Za stavu 5:4 premenila dánska tenistka na príjme prvý setbal a vyrovnala stav setov na 1:1. Záverečný set spočiatku priniesol vyrovnaný tenis. V siedmej hre stratila Wozniacka svoje podanie, Šarapovová brejk potvrdila a za stavu 5:3 premenila Ruska na príjme druhý mečbal a tešila sa z postupu do osemfinále.

"Myslím si, že úroveň hry bola veľmi vysoká. Caroline je šampiónka. Vlani som neodohrala mnoho zápasov, najmä proti najlepším hráčkam. Trénujem najmä pre tieto zápasy," uviedla v rozhovore po stretnutí Šarapovová. K svojej najbližšej súperke, domácej Bartyovej, dodala: "Jej príbeh je fenomenálny Je to jej obľúbený turnaj. Minulý týždeň sa jej darilo v Sydney. Viem, že to bude náročné, lebo diváci budú na jej strane. Ja sa však budem snažiť odviesť čo najlepší výkon."

Miestna šampiónka z roku 2008 Šarapovová vlani skončila v Melbourne v 3. kole, keď nestačila na Nemku Angelique Kerberovú. Držiteľka kariérneho grandslamu Šarapovová ukončila minulú sezónu už v septembri. Päťnásobná grandslamová víťazka vlani nezískala ani jeden turnajový titul a jej maximom boli semifinálové účasti na podujatiach v Ríme a čínskom Šen-čene. Jej jediným triumfom od návratu po dištanci za doping zostáva triumf z čínskeho Tchien-ťinu, v októbri 2017 zdolala vo finále Bielorusku Arinu Sobolenkovú.