VIDEO Chára musel zhodiť rukavice: V prvej bitke sezóny dostal súpera na ľad

Zdeno Chára sa pobilZdeno Chára sa pobil Zdroj: nhl.com

BOSTON - Kapitán Zdeno Chára zhadzoval rukavice! Stalo sa tak prvýkrát v aktuálnom ročníku. Aj to vypovedá o tom, že sa robustný obranca bije len keď je to skutočne nevyhnutné. Hoci by vďaka svojej výške a váhe mohol byť obávaným bitkárom, snaží sa konflikty riešiť pokojnejšie. Mnohí hráči pred ním majú rešpekt a stačí im jeho dohováranie. Niekedy sa však treba za svoj tím aj pobiť.

K fyzickej potýčke došlo pár minút pred koncom prvej tretiny. Bitka mnoho presných úderov nepriniesla. Predovšetkým Patrick Maroon nebol príliš aktívny. Skôr sa iba bránil, aby mu Chára nezasadil žiadny čistý úder. Po krátkom boji využil slovenský hokejista zakolísanie súpera a zvalil ho na zem.

Boston tento súboj pomohol namotivovať a napokon v zápase vyhral rozdielom triedy 5:2.

Viac o téme: Zdeno Chára St. Louis Blues Boston Bruins Patrick Maroon
  • Zdroj: športky