VIDEO Svetová sedmička v boji o osemfinále utiekla z lopaty: Neuveriteľné, to teda boli emócie!

Fernando VerdascoFernando Verdasco Zdroj: SITA/AP - Mark Schiefelbein

MELBOURNE - Minuloročný finalista Marin Čilič utiekol v 3. kole Australian Open v piatich setoch "z lopaty" Fernandovi Verdascovi, ktorý proti nemu nevyužil dva mečbaly. Skúsený španielsky tenista mohol v záverečnej sade ukončiť zápas s chorvátskym favoritom pri vlastnom podaní, ale urobil dvojchybu v kľúčovom okamihu. Čilič postúpil po viac ako štyroch hodinách po víťazstve 4:6, 3:6, 6:1, 7:6 (10:8), 6:3.

"Toto bol veľmi náročný tajbrejk. Nakoniec rozhodol jeden úder. S tou páskou (pri mečbale) som mal trochu šťastie. Myslím, že som bol vôbec v kľúčových okamihoch šťastnejší," uviedol Čilič potom, čo po štyroch hodinách a 18 minútach slávil postup do osemfinále.

Verdasco nastrieľal 27 es a väčšinu zápasu sa mohol o podanie oprieť, v kľúčovom okamihu ho ale zradilo. Prvý mečbal Čilič odvrátil pri vlastnom servise, ale pri druhom bol vydaný na milosť Verdascovi. Na jeho šťastie tridsaťpäťročný Španiel druhým podaním trafil len pásku a z premárnenej šance sa už nespamätal.

Siedmy hráč sveta Čilič zo stavu 7:8 v tajbrejku otočil na 10:8 a v piatom sete nedal Verdascovi šancu. "Neuveriteľné, to teda boli emócie. Keď som prehrával 0:2 na sety, musel som potom zdolať veľký kopec," vydýchol si bývalý víťaz US Open, ktorému sa podarilo otočiť zápas po prehre v úvodných dvoch setoch siedmykrát v kariére. "Jednoducho spadnete do priepasti a potom uvidíte, čo sa s tým dá robiť," dodal tridsaťročný Chorvát, ktorý sa v boji o štvrťfinále stretne s ďalším Španielom Robertom Bautistom.

Viac o téme: Fernando Verdasco Marin Čilič