Sagan po etape, v ktorej museli zasiahnuť rozhodcovia: Šiel som po víťazstvo, ale...

Peter Sagan
Peter Sagan

STRATHALBYN - Slovenský cyklista Peter Sagan sa vo výsledkovej listine 5. etapy pretekov Santos Tour Down Under posunul z tretieho na druhé miesto. Víťaza etapy domáceho Austrálčana Caleba Ewana totiž napokon jury penalizovala za incident s Belgičanom Jasperom Philipsenom, ktorý pôvodne finišoval druhý.

Philipsenovi pripadlo víťazstvo v etape, za Saganom sa umiestnil Holanďan Danny Van Poppel. Na trati z Glenelg do Strathalbyn dlhej 149 km sa o všetkom rozhodlo v záverečnom špurte. Ńovozélanďan Patrick Bevin si napriek pádu v závere etapy udržal post lídra celkového poradia a je aj na čele bodovacej súťaže o šesť bodov pred Saganom.

Ewana rozhodcovia potrestali za incident, ktorý sa odohral pred cieľom, keď pri vytváraní pozície hlavou udieral do Philipsena. V cieli ho klasifikovali až na 83. mieste, navyše stratil 15 bodov v bodovacej súťaži, dostal časovú penalizáciu 30 sekúnd a pokutu 500 švajčiarskych frankov.

"Etapa sa vyvinula do očakávaného konca. Silný vietor síce miestami natiahol pelotón, ale na konci bol z toho hromadný šprint. Mal som dobré nohy a šiel som po víťazstvo, ale bol som vytlačený a nepodarilo sa to. Moja forma je dobrá a tím opäť predviedol excelentnú robotu. Aj v zajtrajšej poslednej etape zabojujeme o čo najlepší výsledok," uviedol Peter Sagan na oficiálnom webe svojho tímu bora-hansgrohe.com.

"Táto etapa bola ovplyvnená bočným vetrom. Náš tím pracoval perfektne. Dvakrát sme sa pokúsili o selekciu, ale vietor nebol až natoľko silný, aby vznikla väčšia diera. Peter sa v závere ocitol v dobrej pozícii, nohy mu išli dobre, ale bol zablokovaný. Jeho umiestnenie je ďalší dobrý výsledok pre naše družstvo," skonštatoval športový riaditeľ Bora-Hangrohe Patxi Vila.


Tagy: Peter Sagan Santos Tour Down Under

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
Twitter BORA – hansgrohe

DISKUSIA