VIDEO V Nemecku to bude zrejme dráma až dokonca: Bayern už naháňa Borussiu Dortmund

Franck Ribéry a jeho gólové oslavyFranck Ribéry a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

HOFFENHEIM - Aktuálny nemecký majster Bayern Mníchov zvíťazil 3:1 na ihrisku Hoffenheimu v piatkovom stretnutí 18. kola futbalovej I. bundesligy. Bavorský klub poslal už v prvom polčase do vedenia dvoma presnými zásahmi Leon Goretzka. Po zmene strán znížil za domácich obranca Nico Schulz. Poistku pre Bayern pridal v 87. min poľský kanonier Robert Lewandowski.

Bayern Mníchov zaznamenal šieste ligové víťazstvo za sebou a dáva pomaly zabudnúť na neúspešný úvod sezóny. Na momentálne vedúcu Borussiu Dortmund strácajú Bavori iba tri body. Dortmund má však zápas k dobru. V sobotu nastúpi vedúci tím tabuľky v šlágri 18. kola na pôde aktuálne štvrtého Lipska. "Sme majstri, a preto ich chceme dostihnúť. Určite chceme obhájiť titul. Iný cieľ nemôžeme mať," uviedol po stretnutí tréner Bayernu Niko Kovač.

Dvadsaťtriročný nemecký reprezentant Leon Goretzka proti Hoffenheimu zdvojnásobil svoje strelecké konto v aktuálnej ligovej sezóne. V piatok trafil prvýkrát do siete z dorážky, druhý zásah pridal po rohu. "Je veľmi dôležité začať druhú polovicu sezóny víťazstvom," dodal po zápase Goretzka. Brankár Bayernu Manuel Neuer predviedol svoje umenie sedem minút pred koncom stretnutia, keď nedovolil skórovať z veľkej šance domácemu útočníkovi Adamovi Szalaovi. Tréner Hoffenheimu Julian Nagelsmann po stretnutí označil víťazstvo Bavorov za zaslúžené.

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund Hoffenheim