Ďalšie skvelé umiestnenie pre slovenský biatlon: Naše dievčatá napodobnili výkon z Oberhofu

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová počas štafety Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová počas štafety Zdroj: TASR - Michal Svítok

RUHPOLDING - Francúzske biatlonistky Julia Simonová, Anais Bescondová, Justine Braisazová, Anais Chevalierová zvíťazili v sobotu v nemeckom Ruhpoldingu s náskokom 11,5 sekundy v pretekoch štafiet žien na 4x6 km v rámci 5. kola Svetového pohára 2018/2019. Druhé skončili Nórky Synnoeve Solendalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová-Roiselanová, tretie s celkovým odstupom 23,4 s boli domáce Nemky Vanessa Hinzová, Laura Dahlmeierová, Franziska Preussová, Denise Herrmannová. Prvé tri tímy mali streleckú bilanciu 0+4, 0+9 a 0+9

Slovenská štafeta v zložení Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová obsadila výborné 6. miesto (1+7). Po prvom úseku patrila Slovenkám 7. pozícia, v polovici pretekov patrila slovenskej štafete dokonca výborná 2. priečka. Po treťom úseku však Slovenky klesli až na 15. miesto. Trojnásobná olympijská šampiónka Kuzminová na záverečnom úseku skvelým spôsobom zabojovala a výraznou mierou prispela ku konečnému 6. miestu.

Na prvú časť pretekov nastúpila za Slovensko Ivona Fialková a štafetu po skvelom výkone odovzdávala na 7. mieste so stratou 38,4 s na vedúce Francúzky. Dvadsaťštyriročná Ivona Fialová na strelnici dobíjala dva krát v stoji a pridala k tomu kvalitný bežecký výkon. Jej staršia sestra Paulína nadviazala na dobrý výkon Ivony. V ľahu dobíjala iba raz, v stoji bola bezchybná a predviedla ešte lepší beh ako jej sestra. Terézii Poliakovej odovzdávala štafetu na výbornom 2. mieste 19,8 s za vedúcimi Francúzkami. Dvadsaťdeväťročná Poliaková bežecky nestačila na svoje súperky, ani na strelnici sa jej nedarilo a po jednom trestnom kole klesla až na 15. miesto. Anastasii Kuzminovej sa podarilo posunúť slovenskú štafetu na vyššie pozície a po jednom dobíjaní a skvelom behu finišovala na 6. priečke.

Do záverečného úseku vybiehala na vedúcej pozícii Francúzka Anais Chevalierová s náskokom 14,1 s pred Ruskou Starychovou. Po poslednej streľbe viedla aj naďalej Francúzka o viac ako 20 s pred Nórkou a Nemkou. Chevalierová v závere nezaváhala a finišovala na 1. mieste. Druhé miesto si udržala Nórka Olsbuová-Roiselanová pred treťou domácou Herrmannovou.

Program 5. kola SP v nemeckom Ruhpoldingu uzavrú v nedeľu preteky s hromadným štartom mužov o 12.15 h a žien o 14.40 h.

Výsledky - Svetový pohár 2018/2019 v biatlone - 5. kolo - Ruhpolding (Nem.) - sobota:

Preteky štafiet žien na 4x6 km: 1. Francúzsko (Julia Simonová, Anais Bescondová, Justine Braisazová, Anais Chevalierová) 1:07:50,9 h (0+4), 2. Nórsko (Synnoeve Solendalová, Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Marte Olsbuová-Roiselanová) +11,5 s, 3. Nemecko (Vanessa Hinzová, Laura Dahlmeierová, Franziska Preussová, Denise Herrmannová) +23,4 (0+9), 4. Švédsko (Anna Magnussonová, Mona Brorssonová, Linn Perssonová, Hanna Öbergová) +1:29,0 min (0+9), 5. Rusko (Anastasia Morozovová, Svetlana Mironovová, Jekaterina Jurlovová-Perchtová, Irina Starychová) +1:56,2 (0+14), 6. SLOVENSKO (Ivona Fialková, Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Anastasia Kuzminová) +1:57,6 (1+7)

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Anastasia Kuzminová Štafeta Paulína Fialková Ivona Fialková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články