Otec musí byť neskutočne hrdý: Mick Schumacher bude pôsobiť vo Ferrari!

Nemec Mick Schumacher
Nemec Mick Schumacher

MARANELLO - Nemecký motoristický pretekár Mick Schumacher sa stal súčasťou akadémie talianskeho Ferrari a v najbližšej sezóne bude pôsobiť v šampionáte Formula 2. Aktuálny majster európskeho seriálu F3 sa pripojí k tímu v nasledujúcom týždni a bude pokračovať v šľapajách svojho slávneho otca Michaela, ktorý vyhral vo farbách talianskej značky päť majstrovských titulov.

"Niet pochýb o tom, že Mickov príchod má špecifický emocionálny podtón, ale vybrali sme si ho predovšetkým pre jeho jazdecké kvality, ktoré potvrdzuje už v mladom veku," vyjadril sa nový šéf tímu Ferrari Mattia Binotto.

"Toto je ďalší krok vpred správnym smerom. Je viac než jasné, že Ferrari má špeciálne miesto v mojom srdci. Som veľmi šťastný, že som dostal túto príležitosť," povedal 19-ročný Mick, ktorý by mohol v budúcnosti zasadnúť aj do monopostu F1. Rovnakou cestou ako Mick sa nedávno vydal Monačan Charles Leclerc, ktorý po celkovom víťazstve v F2 zamieril do Sauberu a v sezóne 2019 bude pôsobiť boku Sebastiana Vettela v "kráľovnej motoršportu."


Tagy: Ferrari Mick Schumacher

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Kamran Jebreili

DISKUSIA