VIDEO Neskutočný deväťgólový náklad PSG: Z Guingampu si spravili trhací kalendár!

Radosť hráčov PSGRadosť hráčov PSG Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain zdolali posledný Guingamp jednoznačne 9:0 v sobotňajšom zápase 21. kola najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1. Od začiatku stretnutia bolo badať výkonnostný rozdiel medzi mužstvami.

V 11. min otvoril skóre Neymar a v závere prvého polčasu naňho nadviazal dvoma gólmi Kylian Mbappé. V druhom dejstve sa zverenci Thomasa Tuchela rozstrieľali ešte viac. V priebehu šestnástich minút zaznamenal hetrik Edinson Cavani, ten svoj skompletizoval Mbappé a takisto zaťažili konto súpera aj Neymar s Thomasom Meunierom. V záverečnej desaťminútovke si domáci fanúšikovia želali desiaty gól, ale ten už nepadol. Napriek tomu dosiahol Paríž St. Germain historicky najvyššie víťazstvo v domácej súťaži a pred druhým Lille zvýšil náskok na trinásť bodov.

Výsledok úvodného sobotňajšieho stretnutia 21. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 2018/2019:

Paríž St. Germain - Guingamp 9:0 (3:0)
Góly: 37., 45. a 80. Mbappé, 59., 66. a 75. Cavani, 11. a 68. Neymar, 83. Meunier

Viac o téme: Paríž St. Germain Guingamp