VIDEO Kucka má za sebou vydarený debut: Parma zdolala Udinese

Juraj Kucka Juraj Kucka Zdroj: Twitter - Parma Calcio 1913

RÍM - Hráči Parmy zvíťazili v stretnutí 20. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A nad Udinese tesne 2:1. Na začiatku druhého polčasu síce dokázal Stefano Okaka reagovať na premenenú penaltu Roberta Ingleseho, no gól 29-ročného Taliana domácim na body nestačil. O rozhodnutie sa postaral v 68. min Gervinho, ktorý zakončil rýchly brejk elegantným obídením súperovho brankára.

O tri minúty neskôr nastúpil za hostí Juraj Kucka, ktorý si po prestupe z tureckého Trabzonsporu odkrútil premiérové minúty v drese Parmy. Tá vďaka víťazstvu poskočila v tabuľke na priebežnú deviatu priečku.

V prvom sobotňajšom dueli zdolalo AS Rím na domácom ihrisku FC Turín 3:2. Rimania položili základ úspechu už v prvom polčase. Po štvrťhodine hry sa presadil Nicolo Zaniolo, na ktorého neskôr nadviazal premeneným pokutovým kopom Aleksandar Kolarov. Hosťom sa síce v druhom dejstve podarilo vyrovnať po presných zásahoch Tomasa Rincona a Cristiana Ansaldiho, no "vlkom" zabezpečil tri body do tabuľky v 73. min Stephan El Shaarawy.

Výsledky sobotňajších stretnutí 20. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

AS Rím - FC Turín 3:2 (2:0)
Góly: 15. Zaniolo, 34. Kolarov (z pok. kopu), 73. El Shaarawy - 51. Rincon, 67. Ansaldi

Udinese - Parma 1:2 (0:1)
Góly: 50. Okaka - 11. Inglese (z pok. kopu), 68. Gervinho