Skvelá Fialková nabudúce s červeným číslom: Bola tam jedna chybička, ktorá nás stala víťazstvo

Skvelá Paulína Fialková skončila v Ruhpoldingu na treťom mieste
Skvelá Paulína Fialková skončila v Ruhpoldingu na treťom mieste

RUHPOLDING - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila tretie miesto v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára s hromadným štartom na 12,5 km v nemeckom Ruhpoldingu. Ďalšia slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila na 14. priečke. Zvíťazila Franziska Preussová z Nemecka.

Fialková sa v SP dostala na pódium po šiesty raz v kariére, vďaka tretiemu miestu sa dostala na čelo klasifikácie SP v pretekoch s hromadným štartom.

"A ja budem mať nabudúce červené číslo," radovala sa v cieli Paulína Fialková. "Som šťastná, trochu som sa obávala, že forma odchádza, alebo že úplne odišla. Pri tom pocitovom poklese som však schopná dostať sa na pódium, takže sa nemám na čo sťažovať. Šport je jednoducho krásny s tým, že raz klesáte, potom stúpate. Možno keby som bola v inom stredisku, tak budem aj vyššie, no Ruhpolding je špecifický, príjazd na strelnicu jednoduchý, vietor bol minimálny, streľba bola presná. Vôbec som nerozmýšľala, čo bude, no keď som na poslednej streľbe videla, že sú predo mnou dve pretekárky, ktoré mi bránili v pódiu, tak vtedy som už nad tým uvažovala. Na strelnici som sa dokonale koncentrovala a vo finiši si už verila."

"Bola tam jedna chybička, ktorá nás stala víťazstvo. Aj tak to bolo perfektné. čakali sme útlm, lebo december bol hektický. Muselo to prísť, ešte nie sme takí dobrí, aby sme držali líniu stabilnú počas celej sezóny. Prišlo to v Oberhofe, ale dnes sme spokojní. Červený dres líderky hodnotenia disciplíny sme určite nečakali," povedala pre RTVS trénerka P. Fialkovej Anna Murínová.

"Paulína bežala perfektne. Som rád, že z toho urobila tretie miesto. Je to fantastický výsledok. V Ruhpoldingu boli pre Paulínu perfektné podmienky, tvrdý a rýchly sneh. Absolútne perfektný výkon, dobre si rozložila sily. Dnes ukázala to, na čo má. Po poslednej streľbe som tipoval, že sa dokáže posunúť na tretie miesto," skonštatoval po pretekoch pre RTVS bežecký tréner P. Fialkovej Martin Bajčičák.

Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová finišovala po 4 chybách na 14. mieste. Šesťnásobná olympijská medailistka Kuzminová nenadviazala na triumf z Nového Mesta na Morave v úvodných pretekoch tejto disciplíny v aktuálnom ročníku SP. Zároveň prišla o post líderky hodnotenia pretekov s hromadným štartom, ktoré po pretekoch v Ruhpoldingu patrí jej reprezentačnej kolegyni P. Fialkovej.


Tagy: Anastasia Kuzminová Paulína Fialková

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA