VIDEO Nedorozumenie na Australian Open: Serena to pochopila a rýchlo pálila preč!

Serena WilliamsováSerena Williamsová Zdroj: SITA/AP Photo/Kin Cheung

MELBOURNE - 23-násobná grandslamová víťazka Serena Williamsová vyradila v osemfinále po boji 6:1, 4:6, 6:4 nasadenú jednotku Rumunku Simonu Halepovú, ktorá v 3. kole zdolala jej staršiu sestru Venus. Aktuálna svetová jednotka Halepová nezopakuje vlaňajšiu finálovú účasť v Melbourne a príde o post líderky rebríčka WTA.

Pred zápasom sa stalo menšie nedorozumenie. Hlásateľ oznamoval príchod svetovej jednotky, ale zrazu na kurt vchádzala Serena. Tá si uvedomila, že ňou momentálne nie je, a tak sa na päte rýchlo otočila späť. O pár minút však predvádzala tenis, za ktorý by jej honor hráčky číslo jeden určite pokojne mohol znovu patriť.

Sedemnásobná miestna víťazka Serena Williamsová sa do Austrálie vrátila po ročnej pauze zapríčinenej materskými povinnosťami. Pri svojom štarte v roku 2017 získala svoj zatiaľ posledný grandslamový titul, aj keď už v tom čase bola v ôsmom týždni tehotenstva.

Pred tohtoročným štartom v Melbourne sa predstavila na Hopmanovom pohári v Perthe, kde dokázala uspieť vo všetkých troch dvojhrách. Serena má pred sebou v Melbourne ďalšiu rekordnú métu. V prípade zisku 24. grandslamového titulu sa vyrovná na vrchole poradia v počte singlových triumfov na turnajoch veľkej štvorky legendárnej Austrálčanke Margaret Courtovej.

Vlani túto príležitosť nevyužila vo dvoch prípadoch, keď neuspela vo finále Wimbledonu a US Open. Tento rok môže zvýšiť počet singlových trofejí z Melbourne na osem.

Viac o téme: Serena Williamsová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Kin Cheung; VIDEO: Twitter
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články