Čakajú 120-tisíc fanúšikov z celého sveta: Vlhová sa už dozvedela dôležitú informáciu!

Petra Vlhová
Petra Vlhová

AARE - Nadchádzajúce majstrovstvá sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Aare sa s určitosťou uskutočnia v plánovanom termíne 4.- 17. februára 2019.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) v pondelok informovala, že škandinávske stredisko prešlo snehovou kontrolou s pozitívnym výsledkom. "Svetový šampionát dostal zelenú vďaka skvelým snehovým podmienkam a tiež obrovskej práci organizátorov. Prvým medailovým podujatím MS 2019 bude 5. februára super G žien," informovali organizátori v tlačovej správe FIS.

Švédske Aare bude po tretí raz v histórii hostiteľom MS v zjazdovom lyžovaní. Prechádzajúce dve edície druhého najväčšieho zimného sviatku športovcov po ZOH sa uskutočnili v Aare v rokoch 1954 a 2007. Počas svetového šampionátu rozdajú 11 kolekcií medailí a celkovo sa očakáva príchod 120 000 návštevníkov z celého sveta.

Jednou z adeptiek na cenné kovy bude aj Slovenka Petra Vlhová, momentálne druhá najlepšia žena Svetového pohára celkovo aj v hodnotení slalomu a piata v poradí obrovského slalomu.


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA