VIDEO Heroický výkon na Australian Open: Nenasadená hráčka si zahrá semifinále!

Danielle CollinsováDanielle Collinsová Zdroj: SITA/AP

MELBOURNE - Šokujúco úspešný príbeh americkej tenistky Danielle Collinsovej na Australian Open v Melbourne bude mať aj semifinálové pokračovanie. V úvodnom utorkovom súboji štvrťfinále si Collinsová v súboji nenasadených hráčok poradila s Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou 2:6, 7:5, 6:1.

Zápas trval 2:16 h a 25-ročná Američanka v koncovke tretieho setu premenila tretí mečbal. Skúsenejšiu ruskú súperku tesne prevýšila vo víťazných úderoch (38-36), ale rozdielovým faktorom boli najmä nevynútené chyby (20-36). Súperkou Collinsovej v semifinále bude víťazka zápasu Petra Kvitová (ČR-8) - Ashleigh Bartyová (Aus.-15).

"Prežívam veľké emócie. Môj prvý zápas v Aréne Roda Lavera a hneď víťazný. Veľmi sa mi to tu páčilo. Atmosféra bola úžasná, ďakujem všetkým, ktorí ma prišli podporiť," uviedla Danielle Collinsová v prvom pozápasovom rozhovore ešte na kurte.

Absolventka univerzitného štúdia vo Virginii Collinsová (35 v rebríčku WTA) píše jeden z najkrajších príbehov na tohtoročnom Australian Open. Predtým nikdy nebola na turnaji "veľkej štvorky" ďalej ako v 1. kole. Jej zápasová bilancia pred AO 2019 bola 0-5. Lenže teraz výrazne pozitívne zmenila svoju bilanciu. Z doterajších piatich víťazných duelov boli až tri nad nasadenými hráčkami. V 1. kole vyradila turnajovú štrnástku Nemku Juliu Görgesovú /2:6, 7:6 (5), 6:4/, v 3. kole si poradila s Francúzkou Caroline Garciovou /6:3, 6:2/ nasadenou ako devätnástou a v osemfinále si doslova zgustla na svetovej dvojke Nemke Angelique Kerberovej /6:0, 6:2/. Collinsová už teraz má istotu prémie 920 000 AUD (v prepočte 640 700 USD), čo sú dve tretiny jej dosiaľ celého kariérneho zárobku tenisom /997 636 USD/.