Slováci v boji o finálový turnaj s ľahšou úlohou? Nominácia Kanady bez najväčšej hviezdy!

Dominik Hrbatý
Dominik Hrbatý

MONTREAL - Najlepší kanadský tenista Miloš Raonič nefiguruje v nominácii na kvalifikačný duel Davisovho pohára proti Slovensku v Bratislave (1. - 2. februára na antuke v NTC). Kanadský kapitán Frank Dancevic nominoval trio Denis Shapovalov, Felix Auger-Aliassime, Peter Polansky, štvrtým hráčom bude on sám.

Víťaz zápasu si vybojuje postup na finálový turnaj zreformovanej súťaže v Madride (18. - 24. novembra). Pre Kanadu ny neúčasť Raoniča bola veľké oslabenie. Wimbledonský finalista z roku 2016 má v úvode novej sezónu skvelú formu. Na úvodnom grandslame Australian Open v Melbourne bude v noci na stredu bojovať o postup do semifinále dvojhry.

Podľa kapitána slovenského tímu Dominika Hrbatého je účasť Raoniča v Bratislave ešte otvorená. "Dancevic zatiaľ nominoval iba štyroch hráčov vrátane seba samého, jedno miesto ešte nechal voľné. O tom, čí Miloš príde alebo nepríde, sa podľa mňa rozhodne až po skončení jeho vystúpenia na Australian Open. Nechcú ho teraz zaťažovať a čakajú, ako dopadne v Melbourne. Pokiaľ ide o nomináciu Shapovalova a Augera-Aliassimea, s týmito hráčmi sme počítali, že do Bratislavy určite prídu," uviedol Hrbatý.

Dancevic verí, že jeho tím má proti Slovensku šancu uspieť aj bez Raoniča. "Od roku 2012 patríme do svetovej skupiny Davisovho pohára, no chceme ukázať, že Kanada je krajina, ktorá môže v blízkej budúcnosti túto súťaž vyhrať. Prvým dôležitým krokom bude kvalifikovať sa na finálový turnaj v Madride. Vieme, že Slovensko bude tvrdý oriešok. Hráme vonku, navyše na antuke. Máme mladý tím, ale hráči majú veľkú motiváciu reprezentovať svoju krajinu. Tešíme sa na zápas v Bratislave a budeme sa snažiť na neho čo najlepšie pripraviť," povedal kanadský kapitán pre Tennis Canada.


Tagy: Slovensko Kanada Miloš Raonič Denis Shapovalov Frank Dancevic Felix Auger-Aliassime

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA