VIDEO Kórea do štvrťfinále až po predĺžení, stopercentný Katar nezastavil ani Irak

Gólové oslavy futbalistov KataruGólové oslavy futbalistov Kataru Zdroj: SITA/AP - Hassan Ammar

ABÚ ZABÍ - Futbalisti Kórejskej republiky zvíťazili nad reprezentantmi Bahrajnu 2:1 po predĺžení v utorňajšom osemfinálovom stretnutí Ázijského pohára v Spojených arabských emirátoch (5. januára - 1. februára).

Hrdinom stretnutia bol Kim Jin-Su, ktorý v závere prvej časti predĺženia presne hlavičkoval po centri z pravej strany. V záverečnom osemfinálovom dueli sa tešil z víťazstva Katar, ktorý najtesnejším rozdielom zdolal Irak. Jediný gól zápasu strelil v 62. min obranca Bassam Alrawi.

Kórejská republika - Bahrajn 2:1 pp (1:1, 1:0)
Góly: 43. Hwang Hee-Chan, 107. Kim Jin-Su - 77. Al Rohaimi

Katar - Irak 1:0 (0:0)
Gól: 62. Alrawi