Vonnová už zistila pôvod veľkej bolesti: Ak je tu šanca pokračovať, chopím sa jej!

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová

BRATISLAVA - Americká zjazdárka Lindsey Vonnová po minulotýždňových víkendových pretekoch Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo pripustila, že zvažuje okamžité ukončenie kariéry pre pretrvávajúce problémy s oboma kolenami. Najnovšie však na sociálnej sieti Instagram zverejnila príspevok, že má naďalej nádej a verí v zotrvanie na "bielych svahoch".

"Beriem to deň po dni a uvidím, ako to pôjde. Viem, že možno neukončím kariéru tak, ako som si predstavovala. Ak je tu však šanca pokračovať ďalej, chopím sa jej," uviedla víťazka 82 podujatí v rámci Svetového pohára.

Tridsaťštyriročná Vonnová popísala aj dôvod, prečo ju v Taliansku sprevádzali nepríjemné bolesti. "Problémy spôsobil peroneálny nerv, ktorý som si pravdepodobne poškodila pri poslednom skoku v prvom tréningu v Cortine. Bolesť sa postupne zhoršovala, v nedeľu bola moja noha úplne slabá a svaly vypovedali službu. Teraz poznáme pôvod ťažkostí, ale potrebujeme ich odstrániť. Zatiaľ sme nenašli riešenie, takže nie som schopná štartovať vo štvrtkovom tréningu v Garmisch-Partenkirchene," prezradila rodáčka z Vailu, ktorá potrebuje absolvovať minimálne jeden tréning na to, aby sa predstavila v dvoch víkendových pretekoch (zjazd a super G) v nemeckom lyžiarskom stredisku. Ak nevyužije štvrtkovú možnosť, poslednú šancu má v piatok.

 

 

After a lot of physical therapy and time to clearly think things through, we have come to some conclusions about my knee. First, we discovered the reason I had so much pain and muscle shut down in Cortina was due to an impact injury to my peroneal nerve. This most likely came from the final jump on the first training run in Cortina, but it’s hard to know for sure. After that training run, the pain got progressively worse each day and by Sunday my lower leg was in a lot of pain and my muscles had completely shut down. Now that we know the problem the next issue is fixing it. So far we haven’t found a solution and as a result I will not be able to compete in tomorrow’s downhill training run. However, since this is a new “injury” per say, I remain hopeful that we can fix it. I’m taking things day by day and we will see what happens. I know that I might not get the ending to my career that I had hoped for, but if there is a chance, I will take it. Thanks for all of the support you have shown me, it helps keep me going.

Príspevok, ktorý zdieľa L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn),

 

Vonnovej cieľom je zúčastniť sa na februárových majstrovstvách sveta vo švédskom Aare. Najúspešnejšia zjazdárka histórie Svetového pohára by mala ukončiť bohatú kariéru v decembri v kanadskom Lake Louise. Podmienkou na splnenie tohto želania však bude jej dobrý zdravotný stav.


Tagy: Lindsey Vonnová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Alessandro Trovati

DISKUSIA