Rusi sú presvedčení, že vylúčenie z olympiády v Tokiu nehrozí: Nie je dôvod na obavy

Ilustračné foto
Ilustračné foto

MOSKVA - Rusko nebude chýbať na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu. Vyhlásil to prezident Ruského olympijského výboru (ROV) Stanislav Pozdňakov v súvislosti s rozhodnutím Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Tá v utorok oznámila, že neprijme nové sankcie proti Rusku za nesplnenie termínu sprístupnenia dát z moskovského laboratória.

Inšpektori sa dostali k požadovaným informáciám s dvojtýždenným oneskorením. Revízna komisia však odporučila vylúčenie Ruska z OH 2020, ak sa zistí manipulácia s dokumentmi. "Niektoré správy spochybňujú účasť ruskej reprezentácie v Toku v tieni potenciálnych sankcií, myslím si, že nie je dôvod na obavy," uviedol Pozdňakov v stanovisku. 

Šéf ROV pripomenul novoročný prejav šéfa Medzinárodného olympijského výboru Thomasa Bacha, že Rusko si odpykalo trest za štátom podporovaný doping počas ZOH 2014. V Pjongčangu mohli štartovať iba preverení športovci pod neutrálnou vlajkou. "Všetky kroky, ktoré sme minulý rok podnikli, sa stretli s podporou a myslím si, že naša spolupráca s medzinárodnými partnermi funguje," dodal Pozdňakov podľa agentúry AP. 


Tagy: Rusko Tokio 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA