VIDEO VAR opäť úradoval: Jeho moc tentokrát na vlastnej koži pocítil Martin Škrtel!

Martin Škrtel po preskúmaní situácie dostal červenú kartuMartin Škrtel po preskúmaní situácie dostal červenú kartu

ISTANBUL - Futbalisti tureckého Fenerbahce Istanbul podľahli v osemfinálovej odvete druholigovému Ümraniyespor 0:1 a po rovnakom predchádzajúcom výsledku na ihrisku súpera z prvého duelu sa trápiaci sa istanbulský gigant rozlúčil s pohárovou súťažou. Ústrednou postavou domáceho tímu bol slovenský reprezentant Martin Škrtel, ktorý pohárové stretnutie nedohral.

Osudným sa mu stal súboj zo 67. minúty, keď sa mu loptu pokúšal zobrať hosťujúci turecký útočník Atabey Cicek. Ten od nekompromisného slovenského zadáka utŕžil úder lakťom, ktorý síce na prvý pohľad nevyzeral príliš brutálne, ale rozhodca ho na základe technológie VAR posúdil ako zákrok hodný červenej karty. Slovenský stopér Fenerbahce sa pri tvrdom verdikte rozhodcu iba nechápavo usmieval.

Oslabení domáci súboj bez Škrtela nezvládli, keď v 89. minúte z kopačky Leandrinha inkasovali a prehrali tak s druholigistom aj v domácej odvete. Trápiaci sa slávny turecký gigant tak po nepresvedčivých výsledkoch v Európskej lige skončil prekvapivo skoro aj v národnom pohári a v ligovej tabuľke Fenerbahce aktuálne patrí tiež až 15. priečka a tým pádom tam stále je reálna hrozba zostupu do druhej ligy.

Viac o téme: Martin Škrtel Fenerbahce Istanbul Atabey Cicek Ümraniyespor
  • Zdroj: športky