Fanúšikovia sa tešia na zápas hviezd NBA: Kapitánmi tímov budú tieto dve zvučné hviezdy

Stephen Curry v súboji s LeBronom Jamesom
Stephen Curry v súboji s LeBronom Jamesom

NEW YORK - LeBron James z Los Angeles Lakers a Jannis Antetokunmpo z Milwaukee Bucks budú kapitánmi v Zápase hviezd basketbalovej NBA 2019. James získal od fanúšikov najviac hlasov a predstaví sa v základnej zostave pätnástykrát v sérii. Antetokunmpo nahradí vo funkcii kapitána Stephena Curryho, ktorý sa musel skloniť pred "kráľom" Jamesom, keďže ten zmenil pred sezónou konferenciu po prestupe z Clevelandu. Jediným nováčikom v základnej zostave bude Kemba Walker, stredný rozohrávač Charlotte, ktoré bude hostiť exhibičné podujatie 17. februára.

Zápas hviezd NBA sa bude hrať druhýkrát v novom formáte, dvaja kapitáni si vyberú spoluhráčov do základnej zostavy zo zvyšnej osmičky najžiadanejších basketbalistov podľa fanúšikov bez ohľadu na ich príslušnosť ku konferencii. Z hráčov "Východu" to budú okrem spomenutého Walkera aj Kyrie Irving z Bostonu, Kawhi Leonard z Toronta a Joel Embiid z Philadelphie. Zo Západnej konferencie sa predstavia Stephen Curry a Kevin Durant z Golden State, James Harden z Houstonu a Paul George z Oklahomy City.

"Do mojich uší sa dostalo veľa pochybností o tom, či mám na to stať sa elitným rozohrávačom tejto ligy. Takže zúčastniť sa na druhom Zápase hviezd v rade a premiérovo ako člen základnej zostavy je neuveriteľný moment mojej kariéry," tešil sa Kemba Walker. Náhradníkov vyberú tréneri 31. januára, spoluhráčov si James a Antetokunmpo zvolia v televíznom prenose 7. februára.


Tagy: NBA LeBron James James Harden Stephen Curry

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter/NBA

DISKUSIA