Rozprávkový príbeh na Australian Open: Nenasadené hráčky sa stali šampiónkami

Samantha Stosurová a Šuaj Čangová sa tešia zo zisku titulu štvorhry na Australian OpenSamantha Stosurová a Šuaj Čangová sa tešia zo zisku titulu štvorhry na Australian Open Zdroj: SITA/AP - Kin Cheung

MELBOURNE - Austráčanka Samantha Stosurová a Číňanka Šuaj Čang sa stali víťazkami deblovej súťaže žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne. Vo finále si Stosurová a Čang ako nenasadené hráčky poradili s turnajovými dvojkami a obhajkyňami titulu Maďarkou Timeou Babosovou a Francúzkou Kristinou Mladenovicovou za 96 minút 6:3, 6:4. Pri svojom podaní premenili druhý mečbal. Víťazky si rozdelia prémiu 750 000 AUD pred zdanením.

Tridsaťštyriročná Stosurová sa teší zo svojho tretieho titulu v deblovej súťaži na turnaji "veľkej štvorky". Prvé dva prišli ešte v rokoch 2005 (US Open) a 2006 (Roland Garros) po boku Američanka Lisy Raymondovej. Spoločne s 30-ročnou Šuaj Čang sa aktuálne tešia z druhého deblového prvenstva v tretej finálovej účasti na ženskom profiokruhu. O turnajový titul neúspešne bojovali spolu v Ósake 2013 a úspešne v Hongkongu 2018. Tridsaťročná Šuaj Čang získala premiérový deblový titul z turnaja "veľkej štvorky".

Štvorhra žien - finále:
Samantha Stosurová, Šuaj Čang (Aus./Čína) - Timea Babosová, Kristina Mladenovicová (Maď./Fr.-2) 6:3, 6:4

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Samantha Stosurová Australian Open Timea Babosová Šuaj Čang Kristina Mladenovičová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: AP/TASR - Kin Cheung
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články