VIDEO chvíľ hrôzy v Kitzbüheli: Desivý pád a zásah vrtuľníka prerušili slávny zjazd!

Preteky prerušil desivý pád Alexandera KöllaPreteky prerušil desivý pád Alexandera Kölla Zdroj: Spox.com

KITZBÜHEL - Talian Dominik Paris si tretíkrát v kariére došiel pre víťazstvo v slávnom zjazde v Kitzbüheli. Na obávanom Hahnenkamme nadviazal na triumfy z rokov 2013 a 2017 a vo Svetovom pohári vyhral zjazd desiatykrát.

Paris porazil o dve desatiny sekundy vedúceho muža priebežného poradia zjazdu v SP Švajčiara Beata Feuzeho. Česť domácich Rakúšanov zachránil až s číslom 27 štartujúci Otmar Striedinger, ktorý využil zlepšenú viditeľnosť a obsadil tretie miesto.

Na obávanej zjazdovke Streif sa Paris na medzičasoch preťahoval s Feuzem o vedení a lepšie zvládnutou záverečnou pasážou 3,3 kilometra dlhej trate rozhodol o svojom triumfe. "Som prešťastný. Cítil som sa skvele a nechal lyže zrýchľovať. Je nutné riskovať tak akurát, ani málo a ani veľa. V tom je Kitzbühel obtiažny," povedal Talian, ktorý si časom 1:56,82 minúty zarobil 74 tisíc eur.

V 29 rokoch sa Paris zaradil s tromi výhrami v Kitzbüheli vedľa Luca Alphanda z Francúzska či Švajčiara Pirmina Zurbriggena. Rekordmanom je päťnásobný šampión Švajčiar Didier Cuche, Rakúšan Franz Klammer uspel štyrikrát.

Feuz skončil druhý rovnako ako pred týždňom vo Wengene. Vo Švajčiarsku vyhral Rakúšan Vincent Kriechmayr, ktorý dúfal v cenený úspech v oboch slávnych zjazdoch, ale dvakrát skoro skončil v ochranných sieťach a jazdu nedokončil.

Do cieľa nedošiel ani jeho krajan Max Franz, ktorý jazdu predčasne ukončil kvôli bolesti v nohe. Vyšetrenie u víťaza dvoch závodov SP v sezóne odhalilo zlomeninu päty, ktorá si vyžiada šesť až osem týždňov pauzy. Dvadsaťdeväťročný Rakúšan tak príde o februárové majstrovstvá sveta v Aare, kde mal obhajovať bronz v zjazde z minulého šampionátu.

Pádom pred cieľom skončili preteky pre Alexandera Kölla. Švédsky lyžiar nezvládol odklonený svah pred cieľovým hankom a vrtuľník ho odviezol do nemocnice.

Zjazd v Kitzbüheli sa išiel kvôli zlej predpovedi na sobotu netradične už v piatok. Slalom špeciál bol preložený z nedele na sobotu a super G, ktorý sa mal ísť pôvodne dnes, program pretekov na Hahnenkamme v nedeľu uzavrie.

Viac o téme: Dominik Paris Alexander Köll
  • Zdroj: ČTK, športky