Česká legenda pred finále a bojom o post jednotky: Príbeh hráčok na oboch stranách je neuveriteľný!

Petra Kvitová verzus Naomi ÓsakaováPetra Kvitová verzus Naomi Ósakaová Zdroj: Koláž Športky

MELBOURNE - Česká tenistka Petra Kvitová je podľa legendárnej Martiny Navrátilovej vzhľadom k dojemnému a úspešnému návratu po zranení "sentimentálnou" favoritkou finále Australian Open. Proti Japonke Naomi Ósakaovej musí Kvitová dobre podávať, prvá zaútočiť a údery vo výmenách hrať aj variabilne.

Trojnásobná víťazka Australian Open Navrátilová vo svojom stĺpčeku pre internetovú stránku WTA uviedla, že je neskutočné, ako dobre Kvitová zasa hrá po vážnom zranení ruky z prepadnutia v roku 2016. "V sobotňajšom finále bude dojemnou favoritkou, ale proti Ósakaovej hrajúcej v životnej forme to bude ťažké," uviedla Navrátilová.

Bývalá svetová jednotka dvojhry aj štvorhry a víťazka rekordných 167 turnajov vo dvojhre pred prvým vzájomným duelom Kvitovej s Ósakaovou rozoberala, čo ktorá z hráčok musí zahrať, aby uspela. "Kvitová potrebuje variovať servis a podávať dobre, pretože Ósakaová je výborná na returne. Kvitová musí ako prvá zahrať agresívne úder, aby dostala súperku do defenzívy. A poradila by som jej občas zahrať čop."

Japonka sa podľa Navrátilovej pohybuje lepšie ako Kvitová, čo môže byť jej výhoda. "Jej palebná sila je veľká a môže diktovať tempo finále. Obe rady riadia vývoj stretnutia, takže to bude veľmi zaujímavé, ktorá z nich uspeje," teší sa Navrátilová.

Pre osemnásťnásobnú grandslamovú šampiónku vo dvojhre je prekvapením, že je Kvitová od triumfu vo Wimbledone v roku 2014 vo finále až teraz. "Na menších turnajoch býva vynikajúca, ale grandslamy k nej neboli prívetivé. Teraz však hrá vyrovnane a nestratila set," ocenila Navrátilová.

Dvadsaťjedenročná Ósakaová vyhrala vlani US Open a teraz má na dosah druhý grandslamový titul za sebou. Podľa Navrátilovej hrá ešte lepšie ako v New Yorku, kde vo finále porazila Serenu Williamsovú. "Udržala sústredenosť a pokračuje v zlepšovaní hry i psychiky a všetkých tým udivuje," povedala Navrátilová.

"Nech to v Aréne Roda Lavera dopadne akokoľvek, z finále vzíde obľúbená víťazka. Príbeh hráčok na oboch stranách siete je neuveriteľný," uviedla Navrátilová. "Prvý major sezóny sľubuje skvelý tenis, ktorý oslávi novú jednotku planéty."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
Viac o téme: Petra Kvitová Martina Navrátilová Naomi Ósakaová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Koláž Športky; VIDEO: Australian Open TV
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články